Advertisement

Czy warto zainstalować Windows 10 Mobile w wersji Feature 2?

Wraz z zakończeniem testów poprzedniego rozgałęzienia Redstone 2, które zostało udostępnione na początku maja pod oficjalną nazwą Creators Update, Microsoft udostępnił w programie Windows Insider kolejne rozgałęzienie. Użytkownicy telefonów otrzymali kompilacje z rozgałęzienia Feature 2 a posiadacze komputerów Redstone 3. Czy warto przystąpić do programu Insider i wgrać najnowszą wersję systemu?

Czym się różni Feature 2 od Redstone 3?

Microsoft wraz z  udostępnieniem pierwszej kompilacji Feature 2 dla telefonów poinformował, że wymagane są dalsze prace nad wspólnym jądrem systemu OneCore i to jest powodem, dla którego tymczasowo posiadacze smartfonów nie otrzymają nowszych kompilacji Redstone 3. Feature 2 to kompilacje z numeracją Build 152xx. Z kolei Redstone 3 posiada numerację Build 162xx.

Kiedy telefony otrzymają Redstone 3?

Kilka dni temu Microsoft poinformował, że nie planuje obecnie awansować telefonów zapisanych do programu Insider do rozgałęzienia Redstone 3. Oficjalna aktualizacja Fall Creators Update pojawi się we wrześniu i czasu na zmianę rozgałęzienia nie pozostało zbyt wiele. To najprawdopodobniej oznacza, że nowe rozgałęzienie zostanie udostępnione dla telefonów dopiero w kolejnej edycji testów po udostępnieniu wrześniowej aktualizacji.

Które telefony zostały dopuszczone to testów Feature 2?

Do testów najnowszego rozgałęzienia zostały dopuszczone te same telefony, które mogą oficjalnie pobrać aktualizację Creators Update. Jest to zaledwie kilka modeli ponieważ Microsoft podjął decyzję o odcięciu od aktualizacji wielu starszych telefonów takich jak np. Lumia 830, 930 czy 1520. Istnieje jednak sposób na wgranie Feature 2 do niewspieranych urządzeń. Listę wspieranych oraz niewspieranych telefonów wraz z pozostałymi informacjami znajdziecie w tym artykule.

Czy warto wgrać Feature 2?

Dotarliśmy do tytułowego pytania. Do tej pory wgrywanie aktualizacji w szybkim oraz wolnym kręgu do głównego telefonu nie było zalecane użytkownikom ze względu na możliwe błędy i problemy, które mogły wystąpić w trakcie korzystania z telefonu. Rozgałęzienie Feature 2 nie oferuje żadnych nowości a jedynie drobne poprawki błędów i udoskonalenia. W związku z tym ryzyko wystąpienia poważnych błędów mocno zmalało. Mimo wszystko nie oznacza to, że ryzyko nie istnieje. Należy pamiętać, że instalując testowe kompilacje zgadzamy się na wystąpienie błędów czy niedoskonałości w pracy urządzenia.

Feature 2 wprowadza wyłącznie drobne poprawki w porównaniu z oficjalną wersją systemu Creators Update. Po aktualizacji nie zauważycie żadnych zmian. Wśród poprawek znalazło się rozwiązanie błędu z mobilnym hotspotem, który działa kapryśnie lub w ogóle na telefonach z oficjalną wersją Creators Update. Pozostałe drobne poprawki i ulepszenia znajdziecie w tym artykule klikając w poszczególne numery kolejnych kompilacji. Część osób uważa, że nowe kompilacje działają nieco lepiej niż oficjalny system. Po zapisaniu do wolnego lub szybkiego kręgu będziecie również otrzymywać częściej aktualizacje aplikacji. Z jednej strony obecne wersje systemu w programie Windows Insider są w miarę bezpieczne jednak z drugiej nie wprowadzają nowych funkcji. Jeżeli jesteście skłonni podjąć umiarkowane ryzyko i chcecie sprawdzić jak funkcjonują najnowsze wersje systemu Windows 10 Mobile to rozgałęzienie Feature 2 jest właśnie dla Was.

Jak wgrać Feature 2?

Aby wgrać aktualizację Feature 2 należy zapisać się na wspieranym telefonie do wolnego lub szybkiego kręgu Windows Insider. Nasz poradnik znajduje się w tym miejscu. Posiadaczy niewspieranych telefonów zapraszam do tego artykułu.

Czy uczestniczycie w testach rozgałęzienia Feature 2? Jakie jest Wasze zdanie o najnowszych kompilacjach? Czy polecicie innym zaktualizowanie telefonu do najnowszej wersji w programie Windows Insider?

Dziękuję odwiedzili ten post Czy warto zainstalować Windows 10 Mobile w wersji Feature 2?. Mam nadzieję, że to jest pomocne dla Ciebie

Source link