Advertisement

Dlaczego Microsoft nie wprowadza nowości do Windows 10 Mobile?

Użytkownicy i entuzjaści telefonów z systemem Windows 10 Mobile znaleźli się w nieciekawej sytuacji. Microsoft zmienił strategię dotyczącą telefonów, której efekty widzimy patrząc na obecną sytuację systemu. Brak nowych telefonów, stale zmniejszająca się baza aktywnych użytkowników oraz brak nowych aplikacji w sklepie to pesymistyczna prognoza dla mobilnego systemu. Microsoft zdaje się nie poddawać i w dalszym ciągu udostępnia nowe kompilacje systemu.

Komunikacja

Microsoft doskonale zdaje sobie sprawę z sytuacji w jakiej się znalazł. Topniejące udziały w rynku oraz coraz to nowsze produkty konkurencji z pewnością nie pomagają sytuacji mobilnego systemu Windows. Co gorsza Amerykanie nie są zbyt rozmowni jeżeli chodzi o zbliżające się nowości w sektorze mobilnym, uciekając się raczej do lakonicznych odpowiedzi nie zawierających żadnych konkretnych szczegółów. Mimo wszystko coś jest na rzeczy bowiem w kilku ostatnich wywiadach Microsoft przyznał, że pracuje nad nowym telefonem. To jednak zdecydowanie za mało, aby zatrzymać obecnych klientów, którzy stracili zaufanie spowodowane ciągłymi zmianami planów mobilnego systemu. Potrzebny jest jasny przekaz dla obecnych klientów odnośnie dalszych planów.

Niepewna przyszłość

Na ten moment nikt nie zna wewnętrznych planów Microsoft, ale wygląda na to, że obecni użytkownicy telefonów Windows 10 Mobile z małymi wyjątkami po raz kolejny obejdą się smakiem i nie zobaczą więcej nowości na swoich telefonach. Podobnie jak starsze telefony Lumia, obecne również zostaną dopisane do listy niewspieranych urządzeń a tym samym nie otrzymają kolejnych aktualizacji systemu. Pytanie jednak czy w niedalekiej przyszłości pojawią się jakiekolwiek nowości? Co prawda w ostatnim czasie mieliśmy możliwość obejrzeć działanie systemu Windows 10 Mobile z powłoką CShell, która oferowała nieco odświeżony wygląd, kilka nowych funkcji czy rozbudowane funkcje Continuum. Nie wiemy jednak czy kiedykolwiek funkcje te trafią do telefonów.

„Fail” Creators Update

Kolejna aktualizacja Windows 10 Mobile pod nazwą Fall Creators Update wprowadzi jedynie drobne poprawki i udoskonalenia. Wiele osób uważa, że w ten sposób Microsoft daje jedynie złudną nadzieję wsparcia dla obecnych telefonów ponieważ w tym samym czasie komputerowa wersja Windows 10 rozkwita i obfituje w nowości. Liczyliśmy na nowości a otrzymujemy jedynie same poprawki, które w żaden sposób nie są w stanie zrekompensować tego czego oczekiwali użytkownicy. Co gorsza może się spełnić czarny scenariusz, który oznaczałby, że wrześniowa aktualizacja będzie ostatnią jaka zostanie udostępniona dla obecnych telefonów.

Czy to koniec?

Kolejny rozdział mobilnego systemu poznamy już we wrześniu a dokładnie po premierze aktualizacji Fall Creators Update. Wtedy też okaże się kto będzie mógł uczestniczyć w testach kolejnego rozgałęzienia Windows 10 Mobile. Czy na placu boju zostanie jeszcze ktokolwiek kto będzie chciał testować? A jeżeli tak to czy jego telefon zostanie dopuszczony do aktualizacji? Obawiam się, że chętnych ze wspieranymi smartfonami pozostanie niewielu.

Taki był plan!

Microsoft doskonale wykonał zadanie wygaszenia marki Lumia, ale czy w taki sam sposób będzie potrafił wprowadzić nowe telefony na rynek? Skoro obecne urządzenia nie otrzymują nowości to nadzieja pozostaje jedynie w niezapowiedzianych urządzeniach. Na tę chwilę jest więcej pytań niż odpowiedzi, ale w świetle ostatnich informacji o nowej powłoce CShell, systemie Windows 10 pracującym pod kontrolą procesora ARM czy elastycznych wyświetlaczach istnieje szansa, że w niedalekiej przyszłości Microsoft zaserwuje nam nie lada niespodziankę. Czy jednak mocno nadszarpnięte zaufanie klientów pozwoli korporacji ponownie wejść do gry? Czy Surface Mobile, bo tak najprawdopodobniej będzie się nazywać nowe urządzenie, zdobędzie ponownie serca użytkowników? Czas pokaże.

Dziękuję odwiedzili ten post Dlaczego Microsoft nie wprowadza nowości do Windows 10 Mobile?. Mam nadzieję, że to jest pomocne dla Ciebie

Source link