Advertisement

Eksplodujące kafle – jak to (będzie) wyglądało?

Eksplodujące kafle – jak to (będzie) wyglądało?


style=”display:block” data-ad-client=”ca-pub-3136209070781523″ data-ad-slot=”4038488733″ data-ad-format=”auto”/>

O eksplodujących kaflach i technologii MixView słyszeliśmy już bardzo dawno temu. Pierwsze wzmianki pojawiły się jeszcze za czasów Windows Phone 8 i prototypu telefonu Nokia McLaren w czerwcu 2014 roku. Wtedy po raz pierwszy @evleaks wspomniał o prototypie nowego urządzenia z technologią Touch 3D, którą zobaczyć będziecie mogli na poniższym wideo.

Materiał wideo pochodzi z chińskiego serwisu Baudu i nie jest niestety zweryfikowany ani potwierdzony przez osoby z branży, dlatego nie jesteśmy do końca pewni, czy nie jest to fake. Zobaczcie jak mogłyby wyglądać eksplodujące kafle.

Jak widać na powyższym wideo, technologia MixView do działania wymaga ekranu z obsługą technologii Touch 3D, który niestety wraz z prototypem Nokia McLaren został anulowany. Przez zbliżenia palca do ekranu na kaflu można wyświetlać dodatkowe informacje, lub powodować tzw. eksplozje, gdzie z jednego kafla pojawia się kilka nowych, które mogą być np skrótami do innych funkcji danej aplikacji. Zaprezentowana przeglądarka IE może wyświetlać ulubione strony lub historię przeglądania. Aplikacja telefonu pokazuje ostatnio wybierane lub ulubione kontakty.

Technologia ciekawa i zdecydowanie można ją nazwać innowacyjną. Jednak jak widać na wideo, testowana była jeszcze na Windows Phone 8.1 i obecnie jej przyszłość nie jest znana. Microsoft na zakończonej już konferencji Build 2016 wspominał o ulepszaniu powiadomień i kafli, ale niestety o MixView, nie było ani słowa. Jak wspominaliśmy wcześniej, technologia Touch 3D również była problematyczna dla Microsoftu, co przyczyniło się również do anulowania prac nad Nokia McLaren.

Powyższą informację potraktować można raczej jako ciekawostkę, czegoś co mogliśmy mieć, niestety jako jeden z wielu prototypów nie ujrzy on zapewne światła dziennego.

Źródło: WBI

Dziękuję odwiedzili ten post Eksplodujące kafle – jak to (będzie) wyglądało?. Mam nadzieję, że to jest pomocne dla Ciebie

Source link