Advertisement

Jutro ze sklepu Windows może zniknąć sporo wartościowych aplikacji – Microsoft usunie wszystkie bez klasyfikacji wiekowej

Na początku roku, dokładnie 6 stycznia Microsoft rozpoczął rozsyłanie informacji do deweloperów o wprowadzeniu nowego systemu klasyfikacji wieku, który obowiązywał będzie w Windows Store. International Age Rating Coalition’s  – w skrócie IARC, czyli globalny system klasyfikacji wiekowej dla gier i aplikacji obowiązkowy jest obecnie dla każdej aplikacji i gry przesyłanej do sklepu Windows. Każdy deweloper umieszczający swoja pozycje w sklepie po tej dacie musiał sklasyfikować swój produkt i otrzymać certyfikat IARC, który przypisywany był do aplikacji. Proces nie jest oczywiście skomplikowany i raczej żaden deweloper nie powinien mieć z tym problemu.

Schody zaczynają się jednak z aplikacjami umieszczanymi w sklepie przed wprowadzeniem ratingu. W wiadomości wysłanej do deweloperów w czerwcu 2016 Microsoft poprosił o aktualizację aplikacji i dodanie klasyfikacji wiekowej do 30 września 2016 pod rygorem usunięcia pozycji ze sklepu.

Ten dzień nadejdzie jutro. Jeżeli deweloper przegapił tę wiadomość, albo po prostu nie chciało mi się aktualizować klasyfikacji wiekowej, jego aplikacja zostanie usunięta ze sklepu. Poniżej zobaczyć możecie przykład aplikacji bez i z ratingiem (zielony kwadracik pod logiem aplikacji):

wp_ss_20160929_0001 wp_ss_20160929_0002

Ile jest aplikacji które mogą załapać się na akcję „czyszczenia”? Tego Microsoft nie podaje, ale spodziewać się można, że będzie ich mnóstwo. Mi chwilę zajęło znalezienie aplikacji bez klasyfikacji wieku. Okazać się może, że ze sklepu zniknie część wartościowych aplikacji, a tych niestety w sklepie jest jak na lekarstwo. Minus tego rozwiązania jest taki, że jedynym kryterium usunięcia aplikacji ze sklepu jest posiadanie klasyfikacji wiekowej. Jeżeli aplikacja jest genialna, a nie posiada ratingu IARC zostanie usunięta.

Jak oceniacie taki ruch ze strony MS? Przeglądaliście już swoje zainstalowane aplikacje i wiecie, które z nich instalowaliście być może po raz ostatni? Dajcie znać w komentarzach.

Aktualizacja: Udało mi się znaleźć wiadomość od MS informującą deweloperów o „odpublikowaniu” aplikacji w przypadku braku klasyfikacji, poniżej zrzut.

iarc-unpublished

Źródło: własne/neowin

Dziękuję odwiedzili ten post Jutro ze sklepu Windows może zniknąć sporo wartościowych aplikacji – Microsoft usunie wszystkie bez klasyfikacji wiekowej. Mam nadzieję, że to jest pomocne dla Ciebie

Source link