Advertisement

Kodak Ektra zaprezentowany – smartfon czy aparat?

kodak-ektra-review-4

Zgodnie z obietnicami, Kodak zaprezentował dziś swojego drugiego smartfona. Jego nazwa, Kodak Ektra, sugeruje urządzenie o dużych możliwościach. Czy rzeczywiście tym razem możemy liczyć na coś interesującego?

Tym razem, ponieważ pierwszy smartfon z logo słynnej fotograficznej marki (Kodak IM5) przeszedł bez większego echa. Nic dziwnego, bo specyfikacja daleka była tam od interesującej. Kodak Ektra ma do zaoferowania więcej, zdecydowanie bardziej wyróżnia się też samym wyglądem.

Patrząc na urządzenie pod niektórymi kątami pomylić można je z niewielkim aparatem. Chodzi to nie tylko o bardzo duży obiektyw tylnej kamery (chroniony, podobnie jak ekran, Corning Gorilla Glass) dość znacznie wystający z obudowy, ale również fakt, iż ta ostatnia jest z jednej strony wygięta i w całości pokryta materiałem przypominającym skórę. Nie zabrakło też miejsca dla fizycznego spustu migawki.

Kodak Ektra smartfon

Tylna kamera przygotowana została przez Sony. Mamy tutaj matrycę 21 Mpix z przysłoną f/2.0. Na plus z pewnością zapisać należy optyczną stabilizację obrazu, PDAF i podwójną diodę LED. Jest dobrze, ale nic poza tym. Osoby liczące na jakąkolwiek rewolucję mogą czuć się zawiedzione.

Aplikacja kamery na być dość rozbudowana, dodatkowo na smartfonie preinstalowane zostaną takie programy jak Snapseed, Adobe Lightroom, VSCO czy Prisma.

Kodak Ektra aplikacja kamery

Specyfikacja techniczna Kodak Ektra:

  • system operacyjny Androidz 6.0 Marshmallow
  • 5-calowy ekran o rozdzielczości 1080 x 1920 pikseli z Corning Gorilla Glass
  • procesor Mediatek Helio X20
  • 3 GB RAM
  • 32 GB pamięci wewnętrznej + czytnik kart microSD
  • kamera główna 21 Mpix, f/2.0, optyczna stabilizacja obrazu, PDAF, podwójna dioda LED, technologia Arcsoft Night Shot, nagrywanie 4K
  • kamera przednia 13 Mpix, f/2.2
  • akumulator 3000 mAh

Kodak Ektra trafi do sklepów w grudniu. Początkowo oferowany ma być w Europie. Cena wynosić będzie 499 dolarów. Oddzielnie oferowane będą pokrowce, niektóre całkiem interesujące.

Kodak Ektra pokrowiec

Źródło: Kodak

Dziękuję odwiedzili ten post Kodak Ektra zaprezentowany – smartfon czy aparat?. Mam nadzieję, że to jest pomocne dla Ciebie

Source link