Advertisement

Kolejne plotki dotyczące Surface Phone

Kolejne plotki dotyczące Surface Phone


style=”display:block” data-ad-client=”ca-pub-3136209070781523″ data-ad-slot=”4038488733″ data-ad-format=”auto”/>

Microsoft do końca roku skupia się głównie na usprawnianiu funkcjonowania rdzenia, na którym opierają się wszystkie odmiany systemu Windows 10. Również zaplanowana na lato obecnego roku „rocznicowa aktualizacja” ma przynieść kilka nowości do Windows’a. Zarówno powyższe fakty jak i niedokończona mobilna wersja „dziesiątki” zmniejszają prawdopodobieństwo premiery nowego smartfona, z konkretnymi parametrami technicznymi. Należy pamiętać o tym, iż korporacja z Redmond ma kilka oficjalnie anulowanych projektów, np. Lumia 850 a do końca roku zostało jeszcze dziewięć miesięcy. Nowoczesny telefon musi działać na jakimś systemie operacyjnym a użytkownicy Lumii z wersją testową Windows 10 Mobile z gałęzi Redstone doświadczają nowości niemal z każdą aktualizacją. Zatem nic nie jest przesądzone.

Ostatnio w sieci pojawia się coraz więcej plotek odnośnie Surface Phone’a. Tym razem redakcja Forbes’a – międzynarodowego mięsięcznika o tematyce gospodarczej, zasugerowała pojawienie się tego smartfona w bardzo „wyposażonej” wersji. Sugestia jest niewątpliwie oparta o plotki dotyczące nowego procesora Qualcomm Snapdragon 830, który ma obsłużyć nawet 8 gigabajtów RAM i ma być produkowanej w 10-nanometrowej litografii. Procesor ten kojarzony jest z procesorem o nazwie kodowej MSM8998, który tylko na chwilę ukazał się w dokumentacji wymagań sprzętowych systemu Windows 10.

Snapdragon-830-Snapdragon-625

O ile Surface Phone rzeczywiście zostanie wyprodukowany to można liczyć na solidne wykonanie, jak na produkt z rodziny „Surface” przystało. Należy spodziewać się większej liczby rozwiązań technologicznych niż w przypadku obecnych flagowych smartfonów działających na mobilnej „dziesiątce”. Patrząc na ceny laptopów i tabletów Surface, wiadomo co będzie największym minusem tego telefonu. Cena Surface Phone’a może być dużo wyższa od ceny Lumii 950XL w momencie jej premiery. Natomiast relacja jakości do ceny będzie niekorzystna w przypadku Lumii względem telefonu Surface. Mam cichą nadzieję, że to urządzenie nie będzie gratką tylko dla koneserów i pasjonatów…

źródła: forbes.com, pclab.pl
zdjęcie: nokiapoweruser.com

Dziękuję odwiedzili ten post Kolejne plotki dotyczące Surface Phone. Mam nadzieję, że to jest pomocne dla Ciebie

Source link