LinkedIn przejęty przez Microsoft! Na stole ogromne pieniądze!

Advertisement


style=”display:block” data-ad-client=”ca-pub-3136209070781523″ data-ad-slot=”4038488733″ data-ad-format=”auto”/>

Wszyscy zdają sobie sprawę, że Microsoft lubuje się w przejęciach innych firm. Oczywiście nikomu nie wychodzi to na złe, a na stole pojawiają się bardzo duże pieniądze. Nie tak dawno korporacja z Redmond przejęła firmę Swiftkey, producenta popularnej na Androidzie i iOS’ie klawiatury. Dzisiaj dotarły do nas informację, że kolejną firmą, przechodzącą pod flagę Microsoftu jest LinkedIn!

Czym jest samo LinkedIn? Dla wszystkich, którzy nie interesują się tematyką serwisów społecznościowy powiem bardzo krótko. Jest to serwis społecznościowy specjalizujący się w kontaktach zawodowych oraz biznesowych. Warto zauważyć, że portal ma ponad 430 milionów aktywnych użytkowników w ponad 200 krajach na świecie. Portal dostępny jest w kilkunastu językach oraz posiada swoją własną mobilną aplikację.

mumbai-london-media-FINAL-1

Przez jakiś czas można było usłyszeć zarzuty, że Microsoft nie posiada swojej własnej sieci społecznościowej. Co prawda próbowano rozwijać pomniejsze projekty, które jednak nie osiągnęły oczekiwanych sukcesów. Jedyną pomniejszą siecią skupiającą graczy jest Xbox Live. Od dzisiaj do tego grona dołącza również LinkedIn. Pytanie, jak Microsoft zechce wykorzystać portal?

Z ujawnionych informacji wynika, że korporacja wyłożyła na stół ponad 26 miliardów dolarów, skupując akcje LinkedIn po 196 dolarów za sztukę. Rynek zareagował na tą akcję bardzo pozytywnie, a wartość akcji przejętej firmy znacząco wzrosły.

Wiadomo, że w chwili obecnej nie są planowane zmiany na stanowisku CEO LinkedIn. W dalszym ciągu piastował je będzie Jeff Weiner. Wspomniałem wcześniej, że nie ujawniono jakie plany wobec portalu ma Microsoft. Możemy jedynie podejrzewać, że korporacja w dalszym ciągu będzie rozwijać owy projekt, co powinno cieszyć wszystkich użytkowników.

Co wy – drodzy czytelnicy – myślicie o tej fuzji? Jak waszym zdaniem wpłynie na popularność LinkedIn? Jakie cele chce realizować Microsoft poprzez przejęcie portalu społecznościowego? Czekamy na wasze opinie!

źródło: Microsoft v Antyweb

Dziękuję odwiedzili ten post LinkedIn przejęty przez Microsoft! Na stole ogromne pieniądze!. Mam nadzieję, że to jest pomocne dla Ciebie

Source link

Advertisement