Advertisement

Microsoft usuwa setki tysięcy aplikacji ze Sklepu Windows

Sklep Windows

Jakiś czas temu informowałem Was o tym, że Microsoft rozpoczął usuwanie aplikacji ze sklepu, które między innymi nie spełniają klasyfikacji wiekowej zgodnej z organizacją IARC. Jak się okazuje liczba usuniętych aplikacji w kilku krajach przekroczyła już liczbę ponad 100,000 pozycji. Część użytkowników podchodziła do tego procesu dosyć sceptycznie sugerując, że po tak dużych porządkach w Sklepie Windows pozostanie niewiele aplikacji.

Przywołane liczby robią wrażenie i z pewnością każdy z nas zadaje sobie pytanie dotyczące tego, jakie aplikacje zostały usunięte ze sklepu. Niestety Microsoft nie udostępnił dokładnych informacji dotyczących tego, ile aplikacji zostało usuniętych oraz ile jeszcze zniknie ze sklepu. Jak donosi niemiecki portal Dr. Windows w Niemczech zniknęła ponad połowa wszystkich aplikacji. 5 października było ich 328,639 a obecnie pozostało jedynie 164,436. Przy okazji autor zauważył, że użytkownicy systemu Windows nie zauważyli w większości przypadków żadnych braków a to oznacza, że ze sklepu zostały usunięte wyłącznie najsłabsze propozycje, które od dłuższego czasu nie posiadały żadnego wsparcia deweloperów. Z kolei portal WindowsBlogItalia donosi, że we Włoszech zniknęło w ostatnim czasie ponad 100,000 aplikacji.

Niestety nie wiadomo ile aplikacji zostało usuniętych w naszym regionie, ale czytając Wasze komentarze z ostatniego miesiąca ani razu nie natrafiłem na informację dotyczącą tego, że aplikacje, z których korzystaliście, zniknęły ze sklepu. W tym kontekście wielkie porządki w sklepie należy odczytywać jak najbardziej pozytywnie ponieważ teraz przeglądając sklep będziemy trafiać na aplikacje słabej jakości znacznie rzadziej niż to miało miejsce przedtem.

A jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Czy Microsoft podejmując tego typu kroki zachęcił deweloperów to przywiązywania większej uwagi do swoich aplikacji? Czy jednak proces ten odniesie odwrotny skutek i spowoduje niechęć do publikowania kolejnych aplikacji w sklepie?

Dziękuję odwiedzili ten post Microsoft usuwa setki tysięcy aplikacji ze Sklepu Windows. Mam nadzieję, że to jest pomocne dla Ciebie

Source link