Advertisement

Microsoft wypowiada się na temat nowości w Windows 10 Mobile Resdtone 2

Na konferencji Microsoft Ignite 2016 w Atlancie odbył się panel dyskusyjny związany z Windows Mobile. Padło oczywiście kilka pytań na temat przyszłości systemu i tego, w którym kierunku Microsoft zamierza iść ze swoim produktem. Zobaczmy zatem, czym firma z Redmond ma zamiar zaskoczyć nas w nadchodzącej przyszłości.

W sesji nazwanej „Discover what’s next for Windows 10 Mobile for phones and small tablets” Microsoft zdradził kilka szczegółów dotyczących kolejnej odsłony mobilnych okienek – czyli systemu w wersji Redstone 2. W pierwszej kolejności poprawki otrzyma tryb Continuum, który w końcu będzie mógł emulować w większym stopniu komputer PC niż ma to miejsce teraz.

Jednym z usprawnień Continuum ma być Proximity Connect. Funkcja ta pozwoli na automatycznie sparowanie (prawdopodobnie za pomocą BT) i połączenie telefonu z Display Dockiem, bez dotykania ani nawet wyciągania telefonu z kieszeni – szczegóły niestety nie zostały podane. Otrzymamy również możliwość wyłączenia telefonu w trybie Continuum tak, aby ekran nie marnował baterii. W tym momencie jest to niemożliwe i nawet gdy nie korzystamy z telefonu musi on być cały czas uruchomiony, aby tryb Continuum działał.

WP_20160116_09_42_37_Rich_LI

Ciekawym i pożądanym rozwiązaniem na być również rozdzielenie paska startu od tego co jest w telefonie z tym co widzimy w trybie Continuum. Teraz po podłączeniu telefonu pod monitor/TV mamy ten sam pasek start, w kolejnej aktualizacji będziemy mogli to rozdzielić i spersonalizować wg własnych potrzeb.

Microsoft che usprawnić korzystanie z Continuum, aby było bardziej zbliżone do tego jakie znamy z PC. Otrzymamy możliwość skalowania okien i uruchamiania jednego okna obok drugiego, co obecnie nie jest możliwe. Po jednej z kolejnych aktualizacji będzie również możliwość przypinania aplikacji do paska zadań.

Microsoft zapytany o architekturę ARM64 odparł, że obecnie nie jest to żadnym ograniczeniem, bo urządzenia z Windows Mobile nie mają jeszcze 4GB pamięci RAM. Przyznają jednak że jest to brakujące ogniwo w rozwoju systemu i mają tego świadomość.

Redstone 2 powinien trafić na pokłady telefonów z Windows w pierwszej połowie przyszłego roku, jednak uczestnicy Windows Insider będą zapewne mogli testować wymienione funkcje dużo wcześniej.

Źródło: neowin.net

Dziękuję odwiedzili ten post Microsoft wypowiada się na temat nowości w Windows 10 Mobile Resdtone 2. Mam nadzieję, że to jest pomocne dla Ciebie

Source link