Advertisement

Nowa aplikacja Skype UWP umożliwi nam korzystanie z wiadomości i SMS-ów na wszystkich urządzeniach z Windows 10

style=”display: block;” data-ad-client=”ca-pub-3136209070781523″ data-ad-slot=”4038488733″ data-ad-format=”auto”>

skype-750x250.jpg

Microsoft pracuje nad nową aplikacją UWP dla Skype. Nie byłoby w tym nic niezwykłego, gdyby nie fakt, że właśnie nowa wersja popularnego komunikatora umożliwi nam korzystanie z funkcji odpisywania na smsy z naszego komputera. Serwis Windowsblogitali udostępnił filmik, na którym prezentuje możliwości nowej aplikacji Skype.

Na funkcję odpisywania na smsy z komputera czekamy niecierpliwie już od dłuższego czasu. Owa nowość miała znaleźć się już w kompilacjach z kręgu Redstone 1, jednak ostatecznie Microsoft nie dodał jej do systemu. Od pewnego czasu po sieci krążyły plotki, że właśnie nowa wersja aplikacji Skype, przyniesie nam tą możliwość. Wszystko wskazuje na to, że luźne gadanie sprawdzi się w 100%.

Serwis windowsblogitalia udostępnił filmik, na którym prezentuje niektóre możliwości nowej aplikacji UWP Skype. Przede wszystkim, będzie ona mogła posłużyć nam, jako domyślny wybór do wysyłania smsów, przez co do lamusa odejdzie średnio dobra appka Wiadomości. Już podczas pierwszego uruchomienia, zostaniemy zapytani czy chcemy ustawić Skype, jako domyślną opcję dla wysyłania SMS-ów.

Poniżej znajdziecie wspomniany wyżej filmik:

Oczywiście, będziemy mogli później zmienić nasz wybór – co wydaje się dość nieprawdopodobne – i powrócić do domyślnej aplikacji. Podczas pierwszego uruchomienia Skype, zostanie wyświetlone powiadomienie:

Od teraz za pomocą aplikacji Skype możesz wysyłać wiadomości SMS lub wiadomości Skype do rodziny i przyjaciół z wielu urządzeń. Wystarczy ustawić aplikację, jako domyślną aplikację SMS do wysyłania i odbierania wiadomości SMS z komputera, z systemem Windows 10 oraz urządzeń przenośnych z systemem Windows 10 Mobile.

UWAGA: Aby prawidłowo wyświetlić nazwy kontaktów, aplikacja wymaga dostępu do lokalnej książki telefonicznej.

Myślę, że wszyscy zainteresowani powyższą funkcją czekają niecierpliwie na dostęp do najnowszej aplikacji Skype. Najprawdopodobniej trafi ona do wszystkich testerów już niebawem, na wersję oficjalną z pewnością przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.

Dajcie znać, co myślicie o takim rozwiązaniu? Niecierpliwie czekacie na możliwość odpowiadania z komputera? Jak myślicie, kiedy Skype UWP trafi do wszystkich użytkowników? Czekamy na wasze opinie i komentarze.

źródło: Windowsblogitalia

Tagi: Microsoft • Redstone • windows • windows 10 • windows 10 mobile

Dziękuję odwiedzili ten post skype-750x250.jpg. Mam nadzieję, że to jest pomocne dla Ciebie

Source link