Samsung najskuteczniej zabezpiecza urządzenia mobilne

Advertisement


Samsung najskuteczniej zabezpiecza urządzenia mobilne

Mało kto jest w stanie funkcjonować bez urządzenia mobilnego. Przechowujemy na nich coraz więcej ważnych dla nas treści, w związku z tym ważne jest bezpieczeństwo. Producenci cały czas prześcigają się w zapewnieniach, iż to właśnie u nich kwestia ta wypada najlepiej. Który ma rację? W świetle najnowszych informacji – Samsung.

Wniosek taki wyciągnąć można na podstawie danych zebranych przez Gartner Inc. i przedstawionych w raporcie „Bezpieczeństwo Urządzeń Mobilnych: Porównanie Platform”. Celem było porównanie podstawowych zabezpieczeń wbudowanych w dwunastu platformach mobilnych oraz ich możliwości w zakresie zarządzania przedsiębiorstwem. Najwięcej ocen „Strong” zebrał Samsung KNOX 2.6.

„Specjaliści w dziedzinie bezpieczeństwa muszą podejmować świadome decyzje dotyczące wdrożenia oprogramowania zarządzającego przedsiębiorstwem, bezpieczeństwa mobilnych aplikacji i innych elementów udostępnianych w ramach poszczególnych urządzeń. Przeprowadzona przez nas ocena skupia się na wymogach bezpieczeństwa, które mają zastosowanie w urządzeniach mobilnych, jak również na porównaniu najpopularniejszych platform takich urządzeń w odniesieniu do tych wymogów.” – stwierdzają analitycy z firmy Gartner

KNOX to jedyna platforma, której przyznano ocenę „Strong” w zakresie każdego elementu bezpieczeństwa branego pod uwagę. Samsung wypadł zatem doskonale w dziedzinach takich jak: metody uwierzytelniania, zarządzanie szyfrowaniem, ochrona przed nieautoryzowanymi modyfikacjami typu jailbreak / root oraz wstępna weryfikacja aplikacji.

Pełna lista badanych platform wyglądała następująco: Android 4, 5 oraz 6, BlackBerry 10, BlackBerry Android, iOS 8 oraz 9, Samsung KNOX, Windows Phone 8.1 oraz Windows 10 Mobile, a także Windows 8.1 oraz 10 (urządzenia z lini Surface). Za plecami Samsung KNOX uplasowało się BlackBerry 10.

Jeśli chcielibyście zgłębić tajniki Samsung KNOX, można zrobić to na oficjalnej stronie producenta.

Źródło: Samsung

Dziękuję odwiedzili ten post Samsung najskuteczniej zabezpiecza urządzenia mobilne. Mam nadzieję, że to jest pomocne dla Ciebie

Source link

Advertisement