Szklana obudowa i ekran AMOLED w przyszłorocznym iPhonie?


Wyspecjalizowany w informacjach dotyczących firmy Apple Ming-Chi Kuo sugeruje, że pod względem wykonania przyszłoroczny iPhone będzie nawiązywał do modeli 4 oraz 4s. Pojawi się również panel AMOLED.

Apple wróci do szkła? /materiały prasowe

Apple wróci do szkła?

/materiały prasowe

Test LG V10 - z dodatkowym ekranem mu do twarzy

Firmę LG z czystym sumieniem można nazwać głównym innowatorem świata smartfonów. Był już telefon wygięty jak banan, a także taki ze skórzaną obudową. Teraz czas przyszedł na model z dodatkowy ekranem, tak subtelnym, że aż trudnym do zauważenia. LG V10 to strzał w dziesiątkę, a jednocześnie jedno… czytaj więcej

iPhone 5 rozpoczął erę aluminium. W tylnej części jego obudowy szkła było niewiele, natomiast w 6 oraz 6s już w ogóle. Trudno to oceniać, ponieważ każde rozwiązanie ma swoje słabe i mocne strony. Niemniej  jednak Apple może wrócić do schematu znanego z Czwórek i przyszłoroczny model zamknąć w obudowie ze szklanym tyłem. Aluminiowa byłaby jedynie rama. Tak przynajmniej twierdzi Ming-Chi Kuo, dobrze poinformowany analityk z KGI Securities.

Zmiany w wykonaniu i wyglądzie smartfona to nie wszystko. Ta sama osoba przekonuje, że przyszłoroczny model będzie pierwszym wyposażonym w panel AMOLED. Nie tak dawno słyszeliśmy, że Apple faktycznie planuje porzucenie LCD, ale dopiero w 2018 lub 2019 roku. Cóż, może coraz tańsze matryce organiczne skłoniły go do szybszego działania.

2017 rok ma przynieść jeszcze jedną zmianę – ekran jednego z iPhone’ów urośnie do 5,8 cala. Wciąż nie wiadomo, czy zastąpi on 5,5-calowego Plusa, czy będzie kolejnym modelem w portfolio. Raczej na pewno niezagrożony może się czuć bazowy 4,7-calowy wariant.

Cóż, do jesieni przyszłego roku jeszcze bardzo wiele może się zmienić. Nie zapominajmy, że Apple powinien wtedy zaprezentować model 7s, który nie przyniesie rewolucyjnych zmian w wykonaniu i wyglądzie, ponieważ będzie poprawionym wariantem tegorocznej Siódemki. Ta ma z kolei niewiele różnić się od serii 6. 

Dziękuję odwiedzili ten post Szklana obudowa i ekran AMOLED w przyszłorocznym iPhonie?. Mam nadzieję, że to jest pomocne dla Ciebie

Source link