Advertisement

Udziały rynkowe Windows Phone rosną w USA, Europa dalej powoli leci w dół

style=”display:block” data-ad-client=”ca-pub-3136209070781523″ data-ad-slot=”4038488733″ data-ad-format=”auto”/>

Pojawiły się nowe statystyki związane z podziałem rynku smartphone’ów. Nie powinny i chyba nie są one zaskoczeniem dla użytkowników mobilnego Windowsa, poza jednym, dość znaczącym wyjątkiem. Dane są praktycznie jednogłośne, udziały Windows Mobile spadają praktycznie wszędzie – poza USA.

Mimo, że niektórych może to zdziwić, telefony z mobilnym Windowsem wciąż się sprzedają, choć niestety widełki są dość spore. W maju 2016 największy udział sprzedaży pojawił się w Niemczech i wynosił 5.6%. W Hiszpanii i Japonii natomiast WP praktycznie nie istnieje, mając odpowiednio 0.2 i 0.1% udziałów.

Co ciekawe, w krajach EU5 telefony z Windows Phone to wciąż 4.6% sprzedanych urządzeń (spadek z 4.8% w kwietniu oraz z 9.6% w maju poprzedniego roku). Poza Niemcami telefony z Windowsem mają się całkiem nieźle również w Wielkiej Brytanii (5.1%), Francji (4.1%) i we Włoszech (6%). Niestety, wszystkie te liczby wciąż są o około połowę mniejsze niż w maju poprzedniego roku.

kantar-may-2016

Ciekawostką natomiast jest rynek USA, gdzie o dziwo ilość sprzedanych urządzeń delikatnie wzrosła w porównaniu do kwietnia, wynosząc 1.6% w maju 2016 i 1.3% w kwietniu 2016. Oczywiście i w tym przypadku jest to wciąż spadek z 3.5% w relacji rok do roku z maja 2015.

Trzeba przyznać, że dość jasno widać jest obecny trend związany z mobilnym Windowsem. Niemniej pociesza fakt, że choć trend jest spadkowy, to telefony wciąż się sprzedają, jako że obecne prawie 5% udziałów w Europie to więcej, niż można by się spodziewać.

Źródło: mspoweruser.com

Dziękuję odwiedzili ten post Udziały rynkowe Windows Phone rosną w USA, Europa dalej powoli leci w dół. Mam nadzieję, że to jest pomocne dla Ciebie

Source link