Advertisement

Ulepszone powiadomienia w Windows 10 (Mobile) w „rocznicowej aktualizacji”

Ulepszone powiadomienia w Windows 10 (Mobile) w „rocznicowej aktualizacji”


style=”display:block” data-ad-client=”ca-pub-3136209070781523″ data-ad-slot=”4038488733″ data-ad-format=”auto”/>

Na wczorajszej sesji zatytułowanej „What’s New for Tiles and Toast Notifications”, która odbyła się w ramach corocznej konferencji Build 2016, Microsoft przedstawił plany dotyczące ulepszenia notyfikacji oraz centrum powiadomień w Windows 10 PC i Mobile.

Zmiany w centrum powiadomień mają wejść w życie wraz z aktualizacją przygotowaną z okazji rocznicy wydania Windows 10 dla komputerów, którą Microsoft hucznie nazwał Anniversary Update – planowaną na wakacje tego roku.

Co nowego zobaczymy w kwestii powiadomień i centrum akcji?

  • większe awatary kontaktów przy powiadomieniach,
  • menu kontekstowe,
  • obrazki w centrum powiadomień,
  • łatwiejsza identyfikacja aplikacji,
  • nowy styl przycisku,
  • powiadomienia będą bardziej aktualne i istotne,
  • attribution, better discoverability – hmm, co autor miał na myśli 😉

toast1 toast3

Nową funkcją będzie również ikonka na pasku zadań przy aplikacji informująca o powiadomieniach czekających w konkretnej aplikacji, wyglądać to będzie jak na obrazku poniżej. Numerek przy ikonie oznacza, że tyle powiadomień czeka w centrum akcji dla tej aplikacji.

toast5

W centrum powiadomień pojawią się również notyfikacje z przeglądarki Edge, które wysyłane będą przez konkretne strony dające takie możliwości.

Zmiany ciekawe, ale rewolucyjnymi raczej nazwać ich nie możemy. Jak wspomniałem wyżej, nowe powiadomienia trafią do wszystkich w wakacyjnej aktualizacji, Insiderzy z pewnością będą mogli sprawdzić je odpowiednio wcześniej w ramach przyszłych aktualizacjach programu Windows Insider.

Źródło i grafika: windowscentral.com

Dziękuję odwiedzili ten post Ulepszone powiadomienia w Windows 10 (Mobile) w „rocznicowej aktualizacji”. Mam nadzieję, że to jest pomocne dla Ciebie

Source link