Advertisement

Windows Insider to za mało? Startują nowe programy Microsoftu – Skype Insider i Xbox Insider

Wczoraj świat obiegła informacja o tym, że Microsoft odświeża swój program testowy dla Xboxa, dziś natomiast doczekaliśmy się nowej odsłony testów – ogłoszony został Skype Insider Program, który dostępny ma być dla wszystkich użytkowników niezależnie od platformy.

Na początek kilka słów o testach Skype. Program dostępny jest dla użytkowników iOS, macOS, Android i Windows, jednak w przypadku tych ostatnich testerzy nie będzie korzystać z wersji Skype Preview UWP, ta wersja komunikatora dalej zarezerwowana będzie dla szybkiego kanału aktualizacji w Windows Insider.

Formularz zgłoszeniowy programu Skype Insider dostępny jest pod tym adresem, póki co jednak wiadomo, że uczestnicy programu będą otrzymywać wczesne wersje aplikacji z nowymi funkcjonalnościami, jednak jak dokładnie przebiegać będą testy tego jeszcze nie wiemy. Microsoft zobowiązuje się do odpowiedzi na zgłoszenie w ciągu jednego dnia roboczego, wtedy poznamy również dalsze kroki programu. W międzyczasie zachęca nas do zainstalowania testowej wersji aplikacji dostępnej pod adresem https://go.skype.com/getskype-insider.

Drugi program testów dotyczy konsol Xbox One. Wczoraj świat obiegła informacja, że program Xbox Insider, wcześniej znany jako Xbox Preview otwarty będzie dla każdego. Z pewnością serca wielu posiadaczy Xboxów zabiły nieco szybciej, gdyż do tej pory program dostępny był jedynie przez zaproszenia, które dodatkowo weryfikowane były przez MS, jednym zdaniem ujmując – ciężko było się do niego dostać.

Wczoraj Microsoft ogłosił, że program zmienia nazwę, od teraz nazywał się będzie Xbox Insider i w niedalekiej przyszłości otwarty będzie dla każdego. Nie oznacza to jednak, że każdy będzie mógł pobrać testowe kompilacje systemu dla Xbox, te dalej zarezerwowane będą jedynie dla obecnych uczestników programu. Nowi uczestnicy będą musieli zadowolić się testami gier, aplikacji oraz innych „ficzerów” Xboxa wyłączając kompilacje testowe systemu. Microsoft tłumaczy decyzję sporym gronem testerów systemu, którzy dostarczają wystarczająco wartościowy feedback.

Program wystartował od wczoraj dla obecnych konsolowych testerów, dla pozostałych użytkowników dostępny będzie w nadchodzących tygodniach.

Co sądzicie o nowych programach dla testerów? Macie ochotę zapisać się do któregoś z nich? Dajcie znać w komentarzach.

Źródło: neowin

Dziękuję odwiedzili ten post Windows Insider to za mało? Startują nowe programy Microsoftu – Skype Insider i Xbox Insider. Mam nadzieję, że to jest pomocne dla Ciebie

Source link