Zagrajmy w Zenge – artystyczny majstersztyk

Advertisement


style=”display:block” data-ad-client=”ca-pub-3136209070781523″ data-ad-slot=”4038488733″ data-ad-format=”auto”/>

Dla wielu z nas gry to nieodzowny element telefonów komórkowych. Osobiście pogrywam od czasu do czasu. W ostatnim czasie z polecenia Łukasza Daszkiewicza postanowiłem sprawdzić grę, która wywarła na mnie ogromne wrażenie! Chciałbym wam dzisiaj przedstawić artystyczny majstersztyk – Zenge!

Zacznijmy od początku. Czym jest Zenge? To bardzo proste, logiczne puzzle. W tym momencie część z was zada sobie pytanie: „Jakim cudem puzzle mogą być artystycznym majstersztykiem?”. Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta. Przedstawiana produkcja, oprócz prostego gameplay’u posiada również warstwę fabularną, która w dużej mierze kreowana jest przez wyobraźnię gracza! Wszystko ukraszone piękną grafiką oraz powalającą ścieżką dźwiękową.

Gra nie posiada żadnego menu głównego. Od razu po uruchomieniu zostajemy rzuceni w wir rozgrywki. Na początku wspomniałem, że produkcja należy do gatunku puzzli. Zatem naszym zadaniem jest ułożenie obrazka, zgodnie ze wskazówkami. Twórcy postanowili utrudnić nam zadanie, poprzez ograniczenie możliwości ruchu poszczególnych kawałków. Praktycznie każdy element możemy odwracać, łączyć z innym puzzlem i w taki sposób stworzono bardzo prosty model rozgrywki, jednak jest on również niesamowicie wciągający. Warto wspomnieć, że poziom trudności rośnie wraz z kolejnymi etapami.

699045_orig

Bardzo nietypową cechą, jak na ten rodzaj gry jest warstwa fabularna. Gracz jest świadkiem wędrówki Eona, ludzika odkrywającego świat. Po ułożeniu kolejnego obrazka z puzzli naszym oczom ukazuje się większa plansza z kolejną częścią przygód naszego małego bohatera. Nie sposób nie wspomnieć, że głębia fabuły zależy od wyobraźni gracza, bowiem to właśnie my jesteśmy głównymi kreatorami wydarzeń, nadając sens kolejnym krokom Eona. Genialne zagranie!

Oprawa graficzna i audiowizualna stoi na bardzo wysokim poziomie! Piękne obrazki z dodatkiem relaksującej muzyki – brzmi wspaniale. Dla mnie gra była wspaniałym przerywnikiem, pozwalającym na chwilę relaksu przed kolejnymi godzinami nauki do matury.

maxresdefault

Gra nie jest darmowa, a jej cena oscyluje w granicach 4 złotych – zależnie od platformy. Produkcja dostępna jest na wszystkich platformach mobilnych oraz na Steamie. Uważam, że warto zapoznać się z nią, jeżeli chcecie przeżyć niesamowitą przygodę. Radzę zachować ostrożność, produkt niesamowicie wciąga i jestem pewien, że poświęcicie mu dużo wolnego czasu.

Zenge

Developer: Michał Pawłowski

źródło: Własne

Dziękuję odwiedzili ten post Zagrajmy w Zenge – artystyczny majstersztyk. Mam nadzieję, że to jest pomocne dla Ciebie

Source link

Advertisement