Advertisement

[Aktualizacja] Creators Update w dalszym ciągu niedostępne dla telefonów

Aktualizacja 02.05.2017 g. 19:30. Microsoft udostępnił jednak dzisiaj aktualizację Creators Update dla telefonów. Więcej informacji znajduje się w tym artykule.

Poniżej oryginalna treść artykułu

Według informacji z Microsoft aktualizacja Creators Update dla telefonów wystartowała 26 kwietnia czyli 6 dni temu. Do tej pory ani jeden użytkownik w naszym regionie i wielu innych nie otrzymał nowszej wersji systemu. Część osób zdecydowało się na udział w programie Windows Insider, dzięki czemu wgrali do telefonów Windows 10 dla twórców. Jednak osoby, które nie chcą uczestniczyć w testach w dalszym ciągu czekają.

Pomimo oficjalnego udostępnienia aktualizacji żaden z użytkowników, który posiada wspierane urządzenie, nie otrzymał nowszej wersji systemu. Nie wiadomo czy aktualizacja została tymczasowo wstrzymana czy zostanie udostępniona dla wszystkich dopiero w drugi wtorek miesiąca zgodnie z harmonogramem udostępniania zbiorczych aktualizacji dla systemu Windows 10. Jeżeli tak to możemy się spodziewać Creators Update dopiero za tydzień.

Jakie są możliwe scenariusze udostępnienia aktualizacji w przyszły wtorek?

  • Udostępnienie aktualizacji Creators Update (15063). Optymistyczny scenariusz, w którym wszyscy użytkownicy posiadający wspierane telefony otrzymają oficjalną aktualizację Creators Update.
  • Zbiorcza aktualizacja Anniversary Update (14393). Pesymistyczna wersja, w której zamiast aktualizacji Creators Update otrzymamy kolejną zbiorczą aktualizację systemu Anniversary Update.

Teoretycznie możliwa jest jeszcze trzecia opcja, która będzie połączeniem powyższych dwóch czyli aktualizacja zostanie udostępniona dla części wspieranych telefonów a pozostałe otrzymają zbiorczą aktualizację Anniversary Update. Na ten moment nie wiadomo, który wariant aktualizacji zastaniemy w przyszły wtorek. Jeżeli nie będzie to wersja optymistyczna to niestety po raz kolejny Microsoft straci w oczach użytkowników.

Jeżeli jednak nie chcecie czekać na oficjalną aktualizację to już teraz możecie wgrać najnowszy system korzystając z programu Windows Insider. Jeżeli posiadacie wspierany telefon to wystarczy, że przystąpicie do programu i wybierzecie krąg Release Preview. Przydatne wskazówki znajdziecie w tym artykule. Użytkowników posiadających niewspierane smartfony odsyłam z kolei do tego wpisu. Dajcie znać czy zdecydowaliście się na wgranie aktualizacji Creators Update już teraz czy czekacie na oficjalne udostępnienie.

Dziękuję odwiedzili ten post [Aktualizacja] Creators Update w dalszym ciągu niedostępne dla telefonów. Mam nadzieję, że to jest pomocne dla Ciebie

Source link