Advertisement

Android, iOS a może Windows 10 Mobile – wyniki ankiety

Microsoft oficjalnie potwierdził, że system Windows 10 Mobile nie będzie już rozwijany i otrzyma wyłącznie poprawki oraz łatki bezpieczeństwa. W związku z tym co raz częściej pojawiają się Wasze komentarze dotyczące zmiany głównego telefonu z mobilną dziesiątką na rozwiązania konkurencji. Postanowiliśmy sprawdzić ilu z naszych czytelników podjęło decyzję o przejściu na system Android oraz iOS.

Windows 10 Mobile będzie w dalszym ciągu funkcjonował i nie zostanie wyłączony z dnia na dzień. Microsoft zapewni wsparcie w postaci aktualizacji usuwających błędy oraz ulepszających bezpieczeństwo, które będą udostępniane do 2019 roku. To oznacza, że z mobilnej dziesiątki można w dalszym ciągu korzystać o ile nie brakuje nam aplikacji, które dostępne są w konkurencyjnych systemach. Blisko 44% naszych czytelników na tę chwilę pozostaje z systemem Windows 10 Mobile. To bardzo dobry wynik biorąc pod uwagę fakt, że system nie posiada już żadnej przyszłości. Na pierwszym miejscu z wynikiem blisko 46% znalazł się system Android. Brązowy medal przyznaliście telefonom marki Apple.

Od pewnego czasu opisujemy na łamach portalu nie tylko mobilną wersję Windows 10, ale również konkurencyjne systemy. Patrząc na wyniki ankiety utwierdzamy się w przekonaniu, że nasi czytelnicy co raz częściej szukają treści związanych nie tylko z produktami Microsoft, ale również z konkurencyjnymi urządzeniami i usługami Apple oraz Google. Będziemy się starać opisywać wszystkie systemy biorąc pod uwagę wyniki powyższej ankiety.

Źródło postu: https://msmobile.pl/android-ios-a-moze-windows-10-mobile-wyniki-ankiety