Advertisement

Android O: system oficjalnie zapowiedziany

Nie dalej jak dwa dni temu pisaliśmy o pierwszych konkretniejszych informacjach na temat nowej wersji systemu Google Android. Nie trzeba było długo czekać na oficjalną zapowiedź, o którą Google pokusiło się właśnie dziś. Co nowego przyniesie Android O?

Między innymi wyczekiwany przez całkiem wiele osób tryb Picture in Picture. Zasada jego działania nikogo nie zaskoczy. Chodzi tutaj o tak zwane pływające okienko, dzięki czemu można będzie oglądać film chociażby podczas odpisywania na wiadomość SMS. Co ważne, opcja działać ma nie tylko na tabletach (o czym spekulowano), ale i smartfonach.

Korekty przejdą powiadomienia, które wzbogacone zostaną o kanały pozwalające na łatwe grupowanie komunikatów. Użytkownicy otrzymać mają szersze możliwości zarządzania nimi, ale na szczegóły trzeba poczekać.

Android O powiadomienia

Android O posiadać ma też funkcję na wzór menedżera haseł. Z poziomu systemu wybierzemy aplikacje uprawnione do przechowywania danych autouzupełniania (imię, nazwisko czy login i hasło).

Producent mówi też o wsparciu dla LDAC codec oraz AAudio API, które będzie teraz nowym natywnym API stworzonym z myślą o aplikacjach wymagających wysokiej jakości audio. Pojawić mają się również nowe, adaptacyjne ikony, które zmieniać będą swój wygląd w zależności od urządzenia i wybranego motywu.

Każdego roku słyszymy zapewnienia o nowościach mających na celu wydłużenie czasu pracy smartfonów i tabletów. Nie inaczej jest i tym razem. Android O monitorować ma ze szczególną uwagą aplikacje działające w tle i nakładać na nie stosowne ograniczenia związane na przykład z aktualizacją aktualnej lokalizacji.

Zapowiedź nowej wersji systemu zbiega się tradycyjnie z udostepnieniem pierwszej wersji Developer Preview. Dostępna jest ona oczywiście na urządzeniach Google, konkretnie na smartfonach Nexus 5X, Nexus 6P, Pixel, Pixel XL, tablecie Pixel C oraz Nexus Player. Stosowne paczki znaleźć można na oficjalnej stronie Google, ale odpowiedzialności za działanie systemu w tak wczesnej fazie nie bierzemy.

Premiera finalnej wersji systemu planowana jest na trzeci kwartał tego roku.

Źródło: androidpolice, developer.android

Dziękuję odwiedzili ten post Android O: system oficjalnie zapowiedziany. Mam nadzieję, że to jest pomocne dla Ciebie

Source link