Advertisement

Apple celowo obniża wydajność starszych telefonów iPhone

Apple przyznało wczoraj, że celowo obniża wydajność starszych telefonów iPhone. Jeżeli zauważyliście spadek wydajności Waszego telefonu to nie jest on spowodowany ilością zainstalowanych aplikacji czy nowszej wersji systemu a jest powiązany bezpośrednio ze stanem baterii. Wszystko zaczęło się od dyskusji na łamach portalu Reddit, gdzie niezadowoleni użytkownicy telefonów iPhone dzielili się opiniami na temat spowolnionych urządzeń. Obserwacje użytkowników potwierdził popularny portal Geekbench zajmujący się testami urządzeń.

Im starszy akumulator w telefonie tym większe prawdopodobieństwo występowania spowolnień. Apple celowo wprowadził zabezpieczenia w nowych wersjach oprogramowania, które obniża wydajność telefonów, tak aby chwilowe skoki napięcia w przypadku dużego obciążenia np. podczas grania nie powodowały wyłączania się urządzenia. Warto również zaznaczyć, że problem pojawia się już nawet w przypadku półrocznego telefonu. W pełni naładowany iPhone działa dobrze. Obniżona wydajność zaczyna się w momencie kiedy stopień naładowania akumulatora zaczyna spadać poniżej 50%. Opisywane rozwiązanie trafiło w zeszłym roku do telefonów iPhone 6, iPhone 6s oraz iPhone SE. Wraz z aktualizacją iOS 11.2 pojawiło się również w telefonach iPhone 7. Poniżej zamieszczam oficjalne oświadczenie Apple w tej sprawie:

Our goal is to deliver the best experience for customers, which includes overall performance and prolonging the life of their devices. Lithium-ion batteries become less capable of supplying peak current demands when in cold conditions, have a low battery charge or as they age over time, which can result in the device unexpectedly shutting down to protect its electronic components.

Last year we released a feature for iPhone 6, iPhone 6s and iPhone SE to smooth out the instantaneous peaks only when needed to prevent the device from unexpectedly shutting down during these conditions. We’ve now extended that feature to iPhone 7 with iOS 11.2, and plan to add support for other products in the future.

Powyższe oświadczenie stawia firmę Apple w bardzo złym świetle. Po pierwsze zostało ono wydane dopiero w momencie kiedy w Internecie rozpętała się dyskusja odnośnie spowolnionych urządzeń poparta wieloma dowodami. Po drugie to oznacza, że użytkownicy muszą liczyć się z tym, że ich urządzenia niebawem spowolnią lub już została ograniczona ich wydajność. Po trzecie tego typu rozwiązanie zostanie wprowadzone do innych urządzeń więc albo klienci będą wymieniać regularnie baterie albo ich urządzenia wraz z kolejnymi aktualizacjami znacząco zwolnią.

Źródło: TechCrunch

Źródło postu: https://msmobile.pl/apple-bateria-wydajnosc