Advertisement

Asystent Google pojawi się w Polsce jeszcze w tym roku

Google Assistant zmierza w kierunku Polski. Użytkownicy korzystający z urządzeń z systemem Android jeszcze w tym roku powinni otrzymać możliwość korzystania z asystenta w języku polskim. Informacje takie podał Artur Waliszewki, dyrektor Google Polska.

Przez ostatnie kilka lat Polska była skutecznie omijana przez największych gigantów oprogramowania jeżeli chodzi o usługi związane z asystentem głosowym. Zarówno Apple, Google jak i Microsoft nie spieszyli się z dostarczaniem tego typu usługi na nasz rynek. Artur Waliszewki, dyrektor Google Polska, w wywiadzie dla portalu Newseria potwierdził, że asystent głosowe pojawi się w Polsce jeszcze w tym roku.

Planujemy odpalenie Asystenta w Polsce jeszcze w tym roku. Pracujemy nad tym, żeby to się udało. Na pewno nie będzie w nim wszystkich funkcji, które widzimy na przykład w wersji amerykańskiej, ale z czasem tego wszystkiego będzie przybywało. Asystent jest produktem, który cały czas ewoluuje.

Należy pamiętać, że początkowo Google Assistant nie będzie oferował wszystkich funkcji, które dostępne są w krajach, gdzie użytkownicy mogą z niego korzystać od dłuższego czasu. Asystent może być wykorzystywany do wielu zastosowań, dzięki urządzeniom z systemem Android takim jak telefony, telewizory, tablety, inteligentne zegarki oraz głośniki. Poinformuje nas o pogodzie, panujących warunkach na trasie do naszego domu czy też podpowie, gdzie najbliżej możemy zjeść nasze ulubione dania. Zestawienie wszystkich możliwości asystenta znajdziecie na stronie Google. Niestety nie została podana planowana data wprowadzenia usługi na nasz rynek, ale miejmy nadzieje, że nie będziemy musieli czekać zbyt długo.

Źródło postu: https://msmobile.pl/kiedy-asystent-google-po-polsku