Advertisement

Asystent Google zbliża się wielkimi krokami do polskich użytkowników

Na początku października pojawiły się pierwsze osoby, które otrzymały dostęp do Asystenta Google bez konieczności uczestnictwa w programie testów. Wydawało się w tamtym momencie, że kwestią dni pozostaje udostępnienie asystenta dla pozostałych użytkowników w Polsce. Niestety po ponad miesiącu niewiele się zmieniło, ale zgodnie z zapowiedziami jeszcze w tym roku będziemy mogli skorzystać z asystenta.

Asystent jest już przygotowany na pytanie dotyczące jego stworzenia. Po zadaniu pytania otrzymujemy odpowiedź, że w Polsce asystent pojawił się tym roku co częściowo jest prawdą. Testerzy oraz wybrani szczęśliwcy mogą już od jakiegoś czasu testować możliwości asystenta. Niestety większość osób w dalszym ciągu czeka na taką możliwość. Jeżeli nie możecie doczekać się udostępnienia to już teraz możecie sprawdzić jak asystent poradzi sobie z Waszymi pytaniami.

Jak włączyć Asystenta Google?

  • Uruchom aplikację Google i ustaw język angielski (US) jako główny: Google > Więcej > Ustawienia > Język wyszukiwania.
  • Uruchamiaj wyszukiwanie głosowe i wypowiadaj frazę „Weather in Warsaw”. Powtarzaj ten zabieg do momentu aż wyświetli się interfejs asystenta.
  • Następnie obróć ekran do orientacji poziomej i wyszukaj głosowo dowolną polską frazę. Gotowe!

Niestety aktywowany w ten sposób asystent będzie działał wyłącznie do kolejnego uruchomienia. Mimo wszystko to dobry sposób, aby już teraz sprawdzić jego możliwości językowe. Może uda Wam się trafić z pytaniem, gdzie w odpowiedzi otrzymacie datę udostępnienia usługi w naszym kraju.

Asystent Google, zgodnie z zapowiedzią dyrektora Google Polska Artura Waliszewskiego, pojawi się jeszcze w tym roku na naszych urządzeniach. Potwierdzeniem tych słów może być najnowsze znalezisko portalu xda-developers, który dotarł do listy języków, które zostaną dodane w najbliższym czasie. Oczywiście na liście znalazł się język polski. Być może asystent zostanie udostępniony dopiero na Święta Bożego Narodzenia? Chcielibyście otrzymać taki prezent?

Źródło postu: https://msmobile.pl/asystent-google-zbliza-sie-wielkimi-krokami-do-polskich-uzytkownikow