Advertisement

Cortana otrzymuje nowy wygląd i funkcje w systemach Android oraz iOS

Cortana to asystentka głosowa firmy Microsoft, która jest rozwijana nie tylko dla Windows, ale również dla konkurencyjnych systemów. Dzisiaj została udostępniona aktualizacja asystentki dla urządzeń Android oraz iOS do wersji 3.0, która wprowadza odświeżony wygląd oraz nowe funkcje i możliwości.

Co nowego w Cortanie 3.0?

  • Odświeżony interfejs użytkownika. Nowy design aplikacji został ukierunkowany przede wszystkim na konwersacje oraz zarządzanie urządzeniami obsługującymi Cortanę.
  • Słuchanie muzyki i podcastów w dowolnym momencie. Poproś Cortanę, aby słuchać ulubionych utworów ze Spotify, iHeartRadio czy TuneIn w telefonie lub w połączonym urządzeniu Bluetooth.
  • Zorganizuj swój dzień. Ustawiaj przypomnienia i twórz spotkania za pomocą głosu.
  • Dołącz do spotkania. Dołączaj do spotkań Skype lub Teams dzięki Cortanie. Zarządzaj również kalendarzem oraz wysyłaj wiadomości e-mail głosem.

Cortana w dalszym ciągu nie jest dostępna w naszym języku. Na ten moment możemy jedynie sprawdzić jej działanie w języku angielskim w aplikacji Microsoft Launcher. Instrukcję znajdziecie w tym artykule. Nowe funkcje asystentki są dostępne wyłącznie dla użytkowników wersji beta w systemach Android oraz iOS. Aplikację możecie pobrać ze sklepu Google Play lub App Store.

Źródło: Windows Central

Źródło postu: https://msmobile.pl/cortana-nowe-funkcje-android-ios