Advertisement

Cortana zyskuje nowe możliwości w telefonach z systemem Android

Cortana, asystentka głosowa firmy Microsoft, otrzymała nowe możliwości w telefonach z systemem Android. Już na samym początku przypomnę, że asystentka w dalszym ciągu nie jest dostępna w naszym regionie i nie wiadomo kiedy zostanie udostępniona. Jeżeli jednak główny język Waszego telefonu to angielski to już teraz możecie wypróbować nową funkcjonalność aplikacji Cortana, która polega na głosowej obsłudze wiadomości oraz połączeń telefonicznych.

Cortana w najnowszej wersji oznaczonej numerem 2.10.2.2135 umożliwia użytkownikom dyktowanie wiadomości oraz wybieranie połączeń. Działająca w tle asystentka błyskawicznie zareaguje na słowa „text” lub „call” i automatycznie uruchomi odpowiedni moduł pozwalający na dalszą interakcją z obsługą wiadomości lub też połączeń. W przypadku obsługi połączeń wystarczy wypowiedzieć komendę oraz nazwę, dzięki czemu telefon zadzwoni do wskazanej osoby. Po wypowiedzeniu drugiej komendy do obsługi wiadomości pojawi się kolejny ekran, na którym będziemy mogli podyktować naszą wiadomość.

Jeżeli chcecie sprawdzić jak działa głosowa obsługa wiadomości oraz połączeń w Waszych telefonach z systemem Android to musicie pobrać aplikację Cortana. Przy okazji będziecie mogli odkryć również pozostałe możliwości cyfrowej asystentki Microsoft. Pamiętajcie, że język główny telefon musi być ustawiony na angielski. Aplikację Cortana możecie pobrać ze sklepu Google Play.

Źródło: WindowsBlogItalia

Źródło postu: https://msmobile.pl/cortana-zyskuje-nowe-mozliwosci-w-telefonach-z-systemem-android