Advertisement

Czy Microsoft stworzy telefony z systemem Windows 10 on ARM?

W ostatnim czasie użytkownicy telefonów z systemem Windows 10 Mobile nie mają zbyt wielu powodów do zadowolenia. W sklepie w dalszym ciągu nie przybywa nowych aplikacji, nie pojawiają się nowe telefony a do ostatniej, nie obfitującej w nowości aktualizacji Creators Update została dopuszczona jedynie garstka urządzeń. Czy Microsoft ma plan, aby ponownie zaskoczyć użytkowników telefonów? Jeżeli tak to jedynym możliwym scenariuszem jest stworzenie urządzenia z możliwościami telefonu z systemem Windows 10 on ARM.

Microsoft od wielu miesięcy powtarza, że nie zamierza opuszczać rynku telefonów. Za każdym razem Satya Nadella powtarza, że rynek ten jest bardzo istotny i korporacja wiąże z nim spore nadzieje. Skoro tak to dlaczego Microsoft nie podejmuje odpowiednich działań, aby wspierać system Windows 10 Mobile? Wygląda na to, że przyszłość telefonów nie jest już związana z mobilną dziesiątką.

W niedawnym wywiadzie prezesa Microsoft dla Marketplace otrzymaliśmy potwierdzenie, że powstanie nowy telefon, który nie będzie wyglądał jak obecne urządzenia. Nie chodzi tylko o nowy wygląd urządzeń, ale również o system w jaki zostaną wyposażony. Przyszłość to Windows 10 on ARM i wiele wskazuje, że Microsoft przygotowuje urządzenie z nowej kategorii przenośnych komputerów, które będą zamknięte w obudowie telefonu.

Microsoft podczas konferencji Build 2017 zademonstrował działanie nowego systemu na urządzeniu z procesorem ARM. Wiadomo, że Amerykanie od dłuższego czasu współpracują z firmą Qualcomm czego owocem będą w pierwszej kolejności laptopy oraz urządzenia 2-w-1 wyposażone w procesor Snapdragon 835. Na tę chwilę nie mamy potwierdzenia, że powstaną mobilne pecety z możliwościami telefonów, ale jest to ogromna szansa dla firmy Microsoft. Jeżeli powstaną tego typu urządzenia to czeka nas nowe otwarcie w dziejach mobilnych urządzeń.

Wielu użytkowników telefonów z systemem Windows 10 Mobile było zawiedzionych ostatnią konferencją Build 2017, podczas której Microsoft bardziej skupił się na prezentowaniu nowych usług oraz aplikacji dla konkurencyjnych platform Android oraz iOS. Jeżeli powstaną przenośne komputery z możliwościami telefonów to oznacza, że wszystkie usługi, które są wprowadzane do konkurencji są już obecne w systemie Windows 10 ona ARM a tym samym nie jest konieczne ich promowanie.

Producenci, którzy zawiedli się na systemie Windows 10 Mobile będą mieli zupełnie inne podejście do pełnej wersji systemu Windows 10. W końcu to system, który znajduje się już na setkach milionów komputerów więc przekonanie użytkowników do zakupu nie powinno być trudne. W ślad za firmą Microsoft pozostali producenci również stworzą swoje przenośne komputery a deweloperzy w końcu nie będą narzekać, że tworzą aplikacje dla niewielkiej grupy urządzeń. Do tego dochodzi możliwość uruchamiania aplikacji x86 Win32 i mamy gotową receptę na sukces.

Odpowiadając na tytułowe pytanie odnośnie tego, czy Microsoft stworzy nowe telefony z Windows 10 on ARM można śmiało napisać, że nie. Microsoft nie stworzy już żadnego nowego telefonu. W zamian powstaną urządzenia z nowej kategorii, które będą przenośnymi komputerami zamkniętymi w obudowie telefonu. Jednak na rozwianie przynajmniej części wątpliwości będziemy musieli poczekać najwcześniej do jesieni tego roku.

Dziękuję odwiedzili ten post Czy Microsoft stworzy telefony z systemem Windows 10 on ARM?. Mam nadzieję, że to jest pomocne dla Ciebie

Source link