Advertisement

Czy powłoka CShell stanowi szansę dla mobilnego systemu Windows?

Użytkownicy mobilnego systemu Windows w ostatnim czasie nie mają zbyt wielu powodów do radości. Niepewne losy systemu, brak nowych aplikacji w sklepie oraz brak jasnych informacji ze strony Microsoft dotyczących dalszych planów powoduje, że coraz więcej posiadaczy telefonów Windows 10 Mobile zmieniło system lub jest w trakcie rozglądania się za ofertą konkurencji. W najbliższym czasie raczej się to nie zmieni, ale na horyzoncie pojawiła się powłoka CShell.

Dzięki powłoce CShell mobilny system Windows upodobnia się do komputerowej wersji. Windows 10 Mobile otrzymuje możliwości, które do tej pory były możliwe wyłącznie na komputerach. Najważniejszą zmianą jest rozbudowana funkcja Continuum, która potrafi teraz uruchamiać kilka aplikacji jednocześnie. Ponadto użytkownicy otrzymują poziomy ekran startowy oraz odświeżone centrum akcji. Do tego dochodzą mniejsze zmiany takie jak menu kontekstowe do kafli ekranu startowego, możliwość ustawienia dużego rozmiaru kafla oraz wyłączanie dynamicznych animacji. Na tę chwilę opisane nowości nie są dostępne dla użytkowników. Microsoft przez przypadek udostępnił kompilację Build 16212 z rozgałęzienia Redstone 3 dla telefonów, dzięki czemu dowiedzieliśmy się, że prace nad mobilną wersją systemu w dalszym ciągu trwają oraz nie będą to jedynie kosmetyczne poprawki a cały zestaw ulepszeń i funkcji, które wpłyną na sposób w jaki korzystamy z systemu na telefonie.

Pierwsze spojrzenie na Windows 10 z powłoką CShell w telefonie HP Elite x3

Windows 10 Mobile z CShell działa również na telefonie Lumia 950 XL

Continuum dzięki powłoce CShell otrzyma nowe możliwości

Nie wiadomo kiedy Microsoft zdecyduje się udostępnić nowe kompilacje dla uczestników Insider, ale już teraz możemy się zastanowić czy wpłyną one na postrzeganie systemu wśród użytkowników oraz czy sprawią, że mobilna dziesiątka stanie się bardziej atrakcyjna dla potencjalnych klientów w przyszłości. Jakie jest Wasze zdanie w tym temacie? Czy powłoka CShell jest w stanie podnieść mobilny system z kolan?

Dziękuję odwiedzili ten post Czy powłoka CShell stanowi szansę dla mobilnego systemu Windows?. Mam nadzieję, że to jest pomocne dla Ciebie

Source link