Advertisement

Czy sprzedaż telefonu HP Elite x3 wystartowała zbyt wcześnie?

HP Elite x3

W niektórych częściach świata klienci mogą już zamawiać najnowszy telefon HP Elite x3. Już niejednokrotnie na łamach portalu opisywałem ten model oraz jego funkcje. Jest to smartfon przeznaczony przede wszystkim do biznesu, który posiada lepsze parametry od flagowych modeli Lumia 950 oraz Lumia 950 XL. Niestety firma HP nie ustrzegła się problemów, które wynikają przede wszystkim z powodu zbyt rychłego wprowadzenia telefonu do sprzedaży.

HP Elite x3 posiada mnóstwo zalet takich jak procesor Snapdragon 820, duży wyświetlacz 5.96″, skaner tęczówki oka, czytnik linii papilarnych, 4GB pamięci RAM, przedni aparat 8MP, 64GB wbudowanej pamięci, odporność na wodę oraz upadki czy baterię o pojemności 4125mAh.

Niestety część z tych wspaniałych parametrów została przyćmiona przez problemy spowodowane oprogramowaniem układowym oraz systemem operacyjnym:

  • Brak aktualizacji Anniversary Update. Telefon na tę chwilę nie otrzymał aktualizacji Anniversary Update. Ma to nastąpić dopiero w połowie przyszłego miesiąca. Urządzenie może zostać zaktualizowane jedynie do wersji Build 10586.545.
  • Nie działa czytnik linii papilarnych. Czytnik nie działa w kompilacjach 10586 a to oznacza, że osoby, które nie zdecydują się na wgranie nowszej wersji systemu 14393 za pomocą Windows Insider nie będą mogły skorzystać z tego czytnika.
  • Brak funkcji wybudzania telefonu za pomocą stuknięć w ekran. W obecnej wersji oprogramowania funkcja wybudzania za pomocą dwukrotnego stuknięcia w ekran nie została wprowadzona. Funkcja ta zostanie dodana w kolejnej aktualizacji.
  • Wadliwe działanie aparatu w kompilacjach 14393. Po wgraniu kompilacji 14393 występują problemy z aparatem, który się wyłącza.
  • Aparat nie zachwyca jakością zdjęć. W bezpośrednim porównaniu z flagowcami Microsoft produkt HP nieco odstaje jeżeli chodzi o jakość zdjęć. Porównanie jakości zdjęć znajdziecie na stronie AAWP.

Z pewnością powyższe błędy zostaną usunięte lub zminimalizowane wraz z nową aktualizacją oprogramowania układowego. Czytnik zostanie odblokowany po udostępnieniu aktualizacji Anniversary Update. Telefon posiada jeszcze jeden brak, który niestety nie zostanie poprawiony żadną aktualizacją. Niektórzy z naszych czytelników z pewnością nie będą zachwyceni brakiem ekranu podsumowania (Glance Screen).

Urządzenie nie jest jeszcze dostępne w naszym kraju więc można by powiedzieć, że nie ma problemu. Niestety największe portale opisujące najnowsze technologie już otrzymały urządzenia do testów i niestety szczegółowo wymieniają wszystkie te niedoskonałości. HP przy współpracy z Microsoft już pracuje nad usunięciem wszystkich błędów jednak moim zdaniem firma HP pospieszyła się z rozpoczęciem sprzedaży swojego flagowego produktu.

Na koniec zapraszam do obejrzenia filmów przedstawiających pierwsze rozpakowanie, pierwsze wrażenia oraz działanie czytnika linii papilarnych.

Źródło: Opracowanie własne na podstawie AAWP, MSPoweruser, WindowsCentral

Dziękuję odwiedzili ten post Czy sprzedaż telefonu HP Elite x3 wystartowała zbyt wcześnie?. Mam nadzieję, że to jest pomocne dla Ciebie

Source link