Advertisement

Facebook oraz Messenger przestają działać w starszych wersjach Windows

Posiadacze telefonów oraz komputerów ze starszymi wersjami systemu Windows tracą dostęp do kolejnych popularnych aplikacji społecznościowych. Na początku czerwca przestała działać aplikacja Twitter a teraz do tej grupy dołączają aplikacje Facebook oraz Messenger. Jeżeli posiadacie urządzenie z systemem Windows w wersji 8 to niestety nie będziecie mogli używać tych aplikacji.

Facebook już jakiś czas temu informował, że wsparcie dla obu aplikacji zakończy się w tym roku. W związku z tym użytkownicy systemów Windows 8 oraz Windows Phone utracili możliwość logowania się do aplikacji Facebook oraz Messenger.

Facebook zakończył wsparcie dla aplikacji:

  • Facebook dla Windows Phone
  • Messenger dla Windows Phone 8 oraz Windows Phone 8.1
  • Facebook dla Windows 8 oraz Windows 8.1

Jeżeli w dalszym ciągu chcecie korzystać z tych aplikacji to konieczna jest aktualizacja systemu do wersji Windows 10 lub Windows 10 Mobile. Warto jednak pamiętać, że w przypadku starszych telefonów z systemem Windows Phone aktualizacja do nowszego systemu może być niedostępna ponieważ spora część modeli została odcięta od aktualizacji. Jeżeli jesteście zainteresowani aktualizacją systemu w Waszych telefonach do nowszej wersji to koniecznie zerknijcie do tego artykułu, gdzie znajdziecie odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Źródło: WindowsBlogItalia

Źródło postu: https://msmobile.pl/koniec-facebook-messenger-windows-phone