Advertisement

Google udostępnia odświeżoną wersję aplikacji Mapy

Na początku maja Google zaprezentował odświeżoną wersję aplikacji Mapy, która w pierwszej kolejności trafiła w ręce testerów. Dzisiaj, po ponad miesięcznych testach, nowe mapy zostały udostępnione dla wszystkich użytkowników urządzeń z systemem Android oraz iOS. Oprócz drobnych zmian w interfejsie użytkownika zostały wprowadzone również nowe możliwości odkrywania miejsc w okolicy.

Co nowego w Mapy Google?

  • Odświeżony pasek odkrywania daje szybki dostęp do rekomendacji dla restauracji, barów, kafejek oraz innych miejsc w okolicy.
  • Wyszukuj najlepsze restauracje w mieście dzięki rekomendacjom smakoszy oraz algorytmom Google.
  • Śledź postęp odwiedzonych przez siebie restauracji z listy 10 najlepszych w danym mieście.
  • W systemie Android w pasku odkrywania znajdziesz listę najważniejszych wydarzeń i innych aktywności w Twojej okolicy. Oglądaj zdjęcia wydarzeń, ich opisy oraz sortuj je za pomocą filtrów.
  • Jeżeli masz włączoną historię lokalizacji to każda restauracja będzie posiadać ocenę na bazie osobistych preferencji, dzięki czemu zaoszczędzisz czas przeglądając listę z polecanymi restauracjami.
  • Przeglądaj polecane restauracje na podstawie Twoich preferencji kulinarnych (preferencje należy dodać w ustawieniach aplikacji).
  • Zakładka „Dla Ciebie” pokazuje ciekawe wydarzenia w ważnych dla Ciebie miejsach – w okolicach domu, pracy lub miasta, które często odwiedzasz. Opcja na ten moment nie jest dostępna w Polsce.

Nowy wygląd oraz funkcje zostały udostępnione dla wszystkich użytkowników urządzeń Android oraz iOS w tym samym czasie. Nie jest wymagana aktualizacja aplikacji – wystarczy uruchomić Mapy i cieszyć się nowymi możliwościami. Dajcie znać jak sprawują się nowe rekomendacje oraz czy przypadł Wam do gustu bardziej przejrzysty wygląd aplikacji.

Źródło: Google

Źródło postu: https://msmobile.pl/mapy-google-nowe-mozliwosci-odkrywania-miejsc