Advertisement

Huawei Cloud PC czyli Windows 10 we flagowych telefonach Huawei

Huawei podczas targów CES Asia 2018 zaprezentował nowe rozwiązanie o nazwie Huawei Cloud PC, dzięki któremu flagowe urządzenia z systemem Android otrzymują dostęp do systemu Windows 10. Jest to rozwiązanie oparte na wirtualizacji a to oznacza, że system nie znajduje się w urządzeniu a na zewnętrznym serwerze, z którym użytkownicy łączą się, aby uzyskać dostęp do funkcji systemu Windows 10.

Aplikacja oraz usługa Huawei Cloud PC korzysta z protokołu Huawei Desktop Protocol (HDP), który pozwala systemowi Windows 10 na bezpośredni dostęp do systemu plików w telefonie pozwalając użytkownikom na przykład na wykonanie zdjęcia za pomocą telefonu a następnie otwarcie go w aplikacji Photoshop w wirtualnej maszynie Windows 10. Ponadto użytkownik może połączyć się z zewnętrznym wyświetlaczem, dzięki czemu praca będzie bardziej ergonomiczna.

Usługa Huawei Cloud PC będzie dostępna dla flagowych telefonów Huawei P20, Huawei Mate 10, Huawei Mate RS oraz Huawei MediaPad M5. Aby skorzystać z usługi wystarczy zainstalować dedykowaną aplikację oraz uiścić opłatę. Na ten moment nie są znane stawki. Usługa będzie dostępna w Chinach, ale Huawei planuje również jej udostępnienie w późniejszym terminie w Europie.

Warto przypomnieć, że usługę wirtualizacji systemu Windows 10 oferowała również firma HP w swoim flagowym telefonie HP Elite x3 z systemem Windows 10 Mobile. Usługa została wstrzymana już jakiś czas temu ze względu na niepowodzenie mobilnego systemu Windows 10 na rynku konsumenckim.

Źródło: NotebookItalia via MSPoweruser

Źródło postu: https://msmobile.pl/huawei-cloud-pc-windows-10