Advertisement

Jak obsługiwać aplikacje Android z poziomu komputera Windows 10?

Producenci dążą do coraz większej integracji naszych telefonów i komputerów. Synchronizacja naszych danych pomiędzy urządzeniami to duże ułatwienie. Zapraszam do krótkiego przeglądu aplikacji dla Windows 10, dzięki którym będziemy mogli obsługiwać aplikacje z naszego telefonu na ekranie naszego komputera.

Samsung Flow

Samsung Flow to aplikacja, dzięki której możemy uwierzytelniać nasz tablet lub komputer za pomocą smartfona, udostępniać zawartość pomiędzy urządzeniami, synchronizować powiadomienia oraz wyświetlać zawartość smartfona na ekranie naszego komputera. Użytkownik może odbierać i wysyłać wiadomości SMS. Ponadto możemy włączyć funkcję Routera Wi-Fi. Nasze połączenie z tabletem lub komputerem odbywa się za pomocą Bluetooth lub sieci Wi-Fi. Warto dodać, że aplikacja Samsung Flow jest również dostępna na zegarki Galaxy Watch. Obsługiwane są wyłącznie telefony Samsung. Pełną listę wspieranych urządzeń znajdziecie w opisie aplikacji na stronie Google Play. Do poprawnego działania wymagana jest aplikacja Samsung Flow na komputerze oraz na telefonie.

Dell Mobile Connect

Możliwości aplikacji Dell Mobile Connect opisałem w tym artykule. Znajdziecie tam również wskazówkę dotyczącą tego, w jaki sposób zainstalować aplikację na dowolnym komputerze z systemem Windows 10. Aplikacja oferuje bardzo zbliżone możliwości do propozycji przygotowanej przez firmę Samsung. Posiada jednak dużą zaletę w postaci obsługi wszystkich telefonów z systemem Android (wersja minimum 6.0) oraz iOS (wersja minimum 10). W przypadku aplikacji firmy Dell możemy skorzystać wyłącznie z połączenia Bluetooth. Do poprawnego działania wymagana jest aplikacja Dell Mobile Connect na komputerze oraz na telefonie.

Twój telefon

Microsoft poinformował przy okazji nowej kompilacji systemu Windows 10 Insider Preview o numerze Build 18356, że w niedługim czasie również umożliwi wyświetlanie lustrzanego odbicia naszych smartfonów na komputerach za pomocą aplikacji Twój telefon. Na ten moment użytkownicy mogą jedynie oglądać ostatnie 25 zdjęć oraz obsługiwać wiadomości SMS. Wkrótce ma się to zmienić. Do poprawnego działania wymagana jest aplikacja Twój telefon na komputerze oraz aplikacja Pomocnik telefonu na telefonie. Dodatkowo komputer musi być wyposażony w moduł Bluetooth wspierający technologię LE (Low Energy). W pierwszej kolejności nową funkcję będą mogli sprawdzić posiadacze telefonów Galaxy S8, S8+, S9 oraz S9+.

Dajcie znać czy korzystacie z dodatkowej aplikacji na Waszych komputerach do obsługi smartfonów. Jeżeli tak to z jaka jest Wasza ulubiona aplikacja?

Źródło postu: https://msmobile.pl/windows-10-aplikacje-android