Advertisement

Jak otrzymać aktualizację Creators Update na niewspieranym telefonie?

Microsoft poinformował dzisiaj jak otrzymać aktualizację Creators Update w programie Windows Insider. Część telefonów otrzymała już aktualizację, ale pozostała część w dalszym ciągu oczekuje na możliwość przeprowadzenia aktualizacji. Poniżej przedstawiam wszystkie możliwe scenariusze aktualizacji dla niewspieranych telefonów.

Dla przypomnienia podaję listę niewspieranych telefonów: 430, 435, 532, 535, 540, 635 (1GB), 636 (1GB), 638 (1GB), 730, 735, 830, 930, 1520. Jeżeli posiadasz model wymieniony na tej liście to możesz wybrać jeden z poniższych trzech scenariuszy aktualizacji:

1. Posiadam system w wersji Anniversary Update

Jeżeli posiadasz poprzednią wersję systemu Anniversary Update (14393) i chcesz wgrać aktualizację Creators Update (15063) to musisz przystąpić do programu Windows Insider i wybrać szybkie lub wolne aktualizacje. Po wgraniu Creators Update otrzymasz wersję Build 15063.2. Następnie przestaw krąg na Release Preview, aby otrzymywać kolejne zbiorcze aktualizacje systemu Creators Update. Jako pierwsza pojawi się wersja Build 15063.251. Szczegółową instrukcję opublikowaliśmy w tym artykule.

2. Posiadam już system w wersji Creators Update

Jeżeli posiadasz niewspierany telefon z aktualizacją Creators Update w wersji Build 15063.2 lub Build 15063.138 to należy przestawić krąg na Release Preview w ustawieniach programu Windows Insider, aby otrzymywać kolejne zbiorcze aktualizacje Creators Update. Jako pierwsza aktualizacja pojawi się wersja Build 15063.251.

3. Nie chcę wgrywać aktualizacji Creators Update

W tym scenariuszu możliwe są trzy opcje:

  • Jeżeli posiadasz aktualizację Creators Update to musisz skorzystać z narzędzia Windows Device Recovery Tool, aby powrócić do fabrycznej wersji systemu. Następnie zaktualizuj telefon bez korzystania z programu Windows Insider do wersji Anniversary Update (14393). Nie przystępuj ponownie do programu Windows Insider.
  • Jeżeli posiadasz system Anniversary Update i jesteś zapisany do kręgu Release Preview to aby otrzymywać kolejne zbiorcze aktualizacje w tym rozgałęzieniu musisz opuścić program Windows Insider.
  • Jeżeli nie uczestniczysz w programie Insider i posiadasz wersję Anniversary to nie musisz podejmować żadnych kroków.

Wszystkie trzy powyższe opcje umożliwą pobieranie kolejnych zbiorczych aktualizacji systemu Anniversary Update.

Źródło: Centrum opinii

Dziękuję odwiedzili ten post Jak otrzymać aktualizację Creators Update na niewspieranym telefonie?. Mam nadzieję, że to jest pomocne dla Ciebie

Source link