Advertisement

Jak przyśpieszyć działanie telefonu LG G6?

LG G6 jest wyjątkowo szybkim i płynnie działającym smartfonem, z dobrze zoptymalizowaną nakładką systemową. Po ponad 4 miesiącach użytkowania telefon ten działa tak samo jak po wyjęciu z pudełka. Urządzenie to może jednak działać jeszcze szybciej i sprawniej. Poniższe porady można wykorzystać również w innych modelach, z tym że inny będzie sposób odblokowania trybu deweloperskiego.

1. Zmiana szybkości animacji systemowych

Najprostszym sposobem na przyśpieszenie działania LG G6 jest zmiana parametrów rysowania obrazu – animacji elementów systemowych.

W pierwszej kolejności odblokowujemy tryb deweloperski.

  • W ustawieniach telefonu przechodzimy do zakładki Ogólne / Informacje o telefonie.
  • Wybieramy Informacje o oprogramowaniu.
  • Szybko klikamy ok. 10 razy na polu Numer kompilacji (NRD90U).
  • Po chwili pojawi się komunikat: Jesteś teraz deweloperem!

Cofamy się dwa kroki wstecz i w ustawieniach widzimy dodatkowe Opcje dla programistów. Przewijamy do dolnej części ustawień, do pola RYSUNEK. Interesują nas trzy pozycje: Skala animacji okna, Skala animacji przejścia, oraz Skala trwania animatora. W każdej z tych opcji zmieniamy szybkość animacji z 1x na .5x, co oznacza podwojenie szybkości wszystkich animacji systemowych. Zmiana z 1x na 2x pozwala z kolei spowolnić animacje, ale to nas akurat nie interesuje.

Po tej zmianie nakładka systemowa działa o wiele szybciej. Wszystko przewija się i otwiera po prostu… błyskawicznie.

2. Zmiana opcji renderingu

W odblokowanych przed chwilą opcjach dla programistów przechodzimy do zakładki Rendering z przyśpieszeniem sprzętowym, gdzie zaznaczamy domyślnie wyłączone Wymuś renderowanie GPU . Opcja ta pozwoli na użycie sprzętowej akceleracji 2D w aplikacjach systemowych.

3. Wyłączenie usługi MLT

  • W aplikacji Telefon na klawiaturze numerycznej wybieramy *#546368#*870#, gdzie ostatnie trzy cyfry to model telefonu (tu: LG G6 H870). Jeżeli posiadacie inny model np. H873, zmieniacie końcówkę.
  • Po wpisaniu powyższej komendy od razu pojawia się ukryte menu obsługi telefonu (HiddenMenu).
  • Wybieramy pozycję SVC Menu a następnie LDB.
  • W polu LDB Setting odhaczamy Enable.
  • Restartujemy telefon.

W przypadku jakichkolwiek problemów z działaniem czy brakiem aktualizacji możemy wejść ponownie w menu i włączyć z powrotem opcję. W moim przypadku nie nastąpiły żadne problemy z działaniem telefonu. Usługa MLT działa w tle na wszystkich telefonach LG i w zasadzie nie wiadomo dokładnie za co odpowiada. Prawdopodobnie zbiera wszystkie logi używania telefonu, połączenia, naciśnięcia ekranu etc. i przechowuje je lokalnie. Po co, nie wiadomo. Zajmuje do 300 MB pamięci, obciąża procesor i baterię. Wyłączenie tej usługi znacząco podnosi też wyniki w Antutu Benchmark.

Wyłączenie usługi MLT możecie przeprowadzić na samym końcu. Z prostego powodu. Wymaga restartu urządzenia,  a sam restart telefonu odświeża system i usuwa z pamięci niepotrzebne śmieci.

4. Wyłączenie bloatware

LG posiada sporo dodatkowych aplikacji, których nie możemy usunąć, możemy je jednak całkowicie wyłączyć, jeśli z nich nie zamierzamy korzystać (np. LG Friends). W opcjach Ogólne / Aplikacje wchodzimy we wszystkie niepotrzebne programy systemowe i klikamy na Wymuś zatrzymanie a następnie Wyłącz. Aplikacje otrzymają status Wyłączonych (Disabled) co pozwoli, przynajmniej w teorii, na zmniejszenie zużycia baterii czy pracy procesora.

5. Ustawienie gestów

LG G6 posiada praktycznie wszystkie gesty znane z Lumii, których włączenie pozwala na łatwiejsze użytkowanie telefonu. Są one dość mocno poukrywane tak więc warto o nich wspomnieć.

W zakładce Ustawienia / Sieci / Ustawienia połączeń / Więcej w polu Ostrzeżenie włączamy:

– wibruj gdy wykonane połączenie zostanie odebrane.

W zakładce poniżej Ustawienia / Sieci / Ustawienia połączeń / Więcej / Gesty możemy włączyć dwie kolejne funkcje:

– odbierz połączenie przychodzące poprzez podniesienie telefonu do ucha

– połączenie oczekujące – odwróć telefon by wyciszyć sygnał rozmowy.

W opcjach Wyświetlacz / Więcej włączamy funkcję KnockON, dzięki czemu możemy włączać oraz wyłączać telefon podwójnym kliknięciem w ekran.

6. Inne animacje

W opcjach Wyświetlacz / Ekran główny możemy też zmienić efekt ekranu na Warstwę. Być może to złudzenie, ale przynajmniej dla mnie efekt ten wydaje się być najszybszy w przewijaniu stron i najbardziej mi odpowiada.

7. Inne ustawienia ekranu

Na koniec warto wspomnieć o kilku opcjach wyglądu, które co prawda nie wpływają na szybkość działania telefonu, ale zwiększają komfort jego użytkowania.

W opcjach Wyświetlacz / Motyw możemy zmienić motyw systemowy. LG G6 poza standardowym motywem oferuje dwa ciemne motywy (czarny i kontrastowy), szary oraz jasny. Świetna rzecz dla osób, które korzystały z ciemnego motywu na Lumiach. Nie musimy nic pobierać, motywy są dostępne od razu.

Rozmiar czcionki zmieniamy na Mały. Jest to lepsze rozwiązanie niż skalowanie całego ekranu.

Włączamy na stałe Tryb czytania / Średni. Po kilku dniach nie będziecie mogli patrzeć na ekran bez tego trybu. Wzrok zdecydowanie mniej się męczy a komfort użytkowania jest znacznie wyższy.

W przypadku mojego telefonu zmiana parametrów animacji oraz wyłączenie usługi MLT w sposób widoczny zwiększyło szybkość działania oraz poprawiło płynność działania nakładki. Dajcie znać z jakich innych rozwiązań korzystacie.

Źródło postu: https://msmobile.pl/jak-przyspieszyc-dzialanie-telefonu-lg-g6