Advertisement

Jak rozwiązać najczęstsze problemy z telefonami Lumia 950 oraz Lumia 950 XL?

Microsoft Lumia 950 XL

Na nowe flagowce Microsoft kazał nam czekać dosyć długo. Obserwując rozwój systemu Windows 10 Mobile w programie Windows Insider spora część z nas była pełna obaw o to czy Microsoft zdąży dopracować ten system aby rozpocząć sprzedaż nowych smartfonów w pełni dopracowanym systemem. Nasze obawy się potwierdziły i niestety niedopracowany system to nie jedyna bolączka jaka trapi telefony Lumia 950 oraz Lumia 950 XL.

Moje opinie oparłem wyłącznie na informacjach, które znalazłem w Waszych komentarzach oraz na stronie pomocy Microsoft. Warto również dodać, że nie posiadam żadnego z opisywanych modeli. Postaram się jednak jak najbardziej obiektywnie opisać najczęściej występujące usterki.

1Źle dopasowana obudowa

Niektórzy posiadacze telefonów Lumia 950 oraz Lumia 950 XL narzekają na źle dopasowaną obudowę. Skutkuje to nieprzyjemnym skrzypieniem w momencie naciskania na rogi telefonu.

?Rozwiązanie

Niestety nie uda nam się wyeliminować tej usterki. Możemy pokusić się o podklejenie obudowy ale czy na prawdę chcemy to robić w telefonach, za które musimy zapłacić powyżej 2000zł? Jeżeli dolegliwość ta jest dla Was uciążliwa to nie pozostaje nic innego jak zwrócić telefon do sprzedawcy lub zgłosić się do punktu serwisowego.

2Przegrzewanie i resetowanie się telefonów

Mocno nagrzewające się oraz sporadycznie resetujące się telefony to również często zgłaszane problemy użytkowników nowych flagowców. Zarówno zbyt wysoka temperatura urządzenia jak i częste resetowanie mogą być spowodowane niedopracowanym oprogramowaniem lub też usterką sprzętową.

?Rozwiązanie

Przywróć oprogramowanie telefonu oraz upewnij się, że posiadasz najnowszą wersję systemu operacyjnego oraz oprogramowania układowego. Zaktualizuj również wszystkie wbudowane aplikacje. Instrukcję znajdziesz w dalszej części artykułu.

3Częste błędy w momencie korzystania z aparatu

Niewielka grupa osób zgłosiła również problem z aplikacją obsługującą aparat telefonu. Aplikacja z niewiadomych przyczyn zacina się lub wyświetla komunikat o błędzie, który uniemożliwia wykonywanie zdjęć.

?Rozwiązanie

Przywróć oprogramowanie telefonu oraz upewnij się, że posiadasz najnowszą wersję systemu operacyjnego oraz oprogramowania układowego. Zaktualizuj również wszystkie wbudowane aplikacje. Instrukcję znajdziesz w dalszej części artykułu.

 

!Instrukcja naprawy telefonu

Jeżeli posiadasz jeden z wyżej opisanych problemów z wyjątkiem źle dopasowanej obudowy to możesz skorzystać z poniższym wskazówek aby przywrócić telefon do prawidłowego działania.

1. Przywróć oprogramowanie telefonu

Skorzystaj z aplikacji komputerowej Windows Device Recovery Tool. Aplikacja przywróci oprogramowanie telefonu. Po tym zabiegu telefon będzie się zachowywał jak podczas pierwszego uruchomienia. Nie jest zalecane przywracanie kopii zapasowej po tym zabiegu – zdarza się, że wraz z kopią przywracane są błędy. Jeżeli korzystasz z karty pamięci to wyciągnij ją przed rozpoczęciem całego procesu i włóż dopiero w momencie jak skończysz testować telefon i nie stwierdzisz żadnych problemów.

Po tym zabiegu w Twoim telefonie Lumia 950 oraz Lumia 950 XL powinny się znaleźć poniższe wersje systemu oraz oprogramowania:

  • System operacyjny: 10.0.10586.11
  • Oprogramowanie układowe: 01078.00027.15506.020xx
Jak sprawdzić wersję systemu oraz oprogramowania na telefonie?

Zwróć szczególną uwagę na wersję oprogramowania układowego. Jeżeli w dalszym ciągu posiadasz starszą wersję to nie przejmuj się – w kolejnym kroku dowiesz się jak zaktualizować telefon.

2. Zaktualizuj system operacyjny oraz oprogramowanie układowe do najnowszej wersji

Aplikacja Windows Device Recovery Tool wgrywa nieco starszą wersję systemu 10.0.10586.11. Z poziomu telefonu zaktualizuj system do najnowszej wersji 10.0.10586.29. Jeżeli posiadasz starszą wersję oprogramowania układowego to telefon powinien również wyszukać nowszą wersję oprogramowania, które będzie widoczne pod nazwą MICROSOFTMDG. Po tym zabiegu w Twoim telefonie powinny się znajdować poniższe wersje:

  • System operacyjny: 10.0.10586.29
  • Oprogramowanie układowe: 01078.00027.15506.020xx
Jak sprawdzić wersję systemu oraz oprogramowania na telefonie?
Lista zmian i poprawek w najnowszej aktualizacji dla telefonów Lumia 950 oraz Lumia 950 XL

3. Zaktualizuj wszystkie aplikacje

Ostatnim krokiem jest aktualizacja wszystkich aplikacji, które pojawią się w sklepie. Upewnij się, że wszystkie aplikacje w Twoim telefonie są aktualne. Otwórz sklep i wyszukaj dostępne aktualizacje.

Jeżeli powyższe wskazówki nie pomogły na Twoje dolegliwości to najprawdopodobniej posiadasz wadliwy egzemplarz. Zwróć się do sprzedawcy lub zgłoś się do punktu serwisowego. Należy również wziąć pod uwagę, że część usterek może zostać wyeliminowanych w kolejnych aktualizacjach systemu operacyjnego oraz oprogramowania układowego.

Dajcie znać czy Wasze telefony Lumia 950 oraz Lumia 950 XL posiadają opisywane problemy i czy poradziliście sobie z nimi?

Dziękuję odwiedzili ten post Jak rozwiązać najczęstsze problemy z telefonami Lumia 950 oraz Lumia 950 XL?. Mam nadzieję, że to jest pomocne dla Ciebie

Source link