Advertisement

Jak skonfigurować czytnik linii papilarnych w Windows 10 Mobile?

Czytnik linii papilarnych nie jest popularnym zabezpieczeniem stosowanym w telefonach z systemem Windows 10 Mobile. Po pierwsze z tego względu, że w ostatnim czasie nie pojawiły się zbyt dużo nowych smartfonów a po drugie dlatego, że jest to funkcja udostępniana przede wszystkim flagowym modelom. W ramach usługi Windows Hello użytkownicy komputerów i telefonów z systemem Windows 10 mogą odblokowywać swoje urządzenie za pomocą jednego dotknięcia lub spojrzenia. Zapraszam do zapoznania się ze wskazówkami dotyczącymi konfiguracji czytnika linii papilarnych na przykładzie telefonu HP Elite x3.

Aby skonfigurować funkcję Windows Hello w telefonach z systemem Windows 10 Mobile należy kolejno przejść do: Ustawienia > Konta > Opcje logowania. Jeżeli posiadacie telefon, który posiada czytnik linii papilarnych lub skaner tęczówki oka to w tym miejscu znajdziecie opcje, dzięki którym będziecie mogli skonfigurować tę funkcję.

Wybieramy opcję konfiguracji czytnika linii papilarnych i postępujemy zgodnie z wyświetlanymi wskazówkami. W pierwszej kolejności pojawi się informacja w jaki sposób będzie odbywać się konfigurowanie czujnika.

Na tym etapie telefon poprosi nas o kilkukrotne dotknięcie czytnika. Aby zwiększyć precyzję odczytywania linii papilarnych zostaniemy również poproszeni o ponowne dotknięcie, ale tym razem pod różnymi kątami.

Po zakończonej konfiguracji możemy rozpocząć nową dodając odciski następnego palca. Maksymalnie możemy dodać 5 palców. Pamiętajcie, że aby skorzystać z funkcji Windows Hello konieczne jest dodanie numeru PIN. Pomyślnie skonfigurowany czytnik pozwoli nam na szybkie odblokowanie telefonu jednym dotknięciem.

W jakich telefonach znajdziemy funkcję Windows Hello?

  • Alcatel IDOL 4S (tęczówka oka i linie papilarne)
  • HP Elite x3 (tęczówka oka i linie papilarne)
  • Lumia 950 (tęczówka oka)
  • Lumia 950 XL (tęczówka oka)

W jednym z kolejnych artykułów postaram się odpowiedzieć na pytanie, która funkcja do odblokowywania telefonu jest szybsza i wygodniejsza – czytnik linii papilarnych czy skaner tęczówki oka. Dajcie znać w komentarzach poniżej czy korzystacie z usługi Windows Hello na Waszych urządzeniach z systemem Windows 10.

Dziękuję odwiedzili ten post Jak skonfigurować czytnik linii papilarnych w Windows 10 Mobile?. Mam nadzieję, że to jest pomocne dla Ciebie

Source link