Advertisement

Jak zmienić rejestr w telefonie i wgrać nowszą wersję Windows 10 Mobile?

Microsoft udostępnił w programie Windows Insider nowe rozgałęzienie o nazwie Redstone 2 Feature Update. Do testów nowych kompilacji zostało dopuszczonych zaledwie 13 modeli telefonów, które oficjalnie otrzymają również aktualizację Creators Update. Jeżeli Wasz telefon nie znalazł się na liście wspieranych telefonów to już teraz możecie wgrać najnowsze kompilacje Feature Update za pomocą naszego poradnika.

Cały proces przeprowadziłem na telefonie Cube WP10 zmieniając jego wartości na model Lumia 950 XL Dual SIM. Dzięki temu mogłem wgrać najnowszą aktualizację Anniversary Update a już w przyszły wtorek otrzymam aktualizację Creators Update. Przystępując do szybkiego kręgu Windows Insider mógłbym również pobrać aktualizację Feature Update. Poniżej przedstawiamy instrukcję opracowaną na podstawie danych z portalu XDA Developers.

Pamiętajcie, że wszystkie poniższe czynności wykonujecie na własną odpowiedzialność. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne problemy powstałe w wyniku skorzystania z poniższej instrukcji.

 

Dla kogo przeznaczona jest poniższa instrukcja?

Instrukcja powstała przede wszystkim dla użytkowników telefonów Lumia, które nie zostały oficjalnie dopuszczone do aktualizacji Creators Update oraz do testów najnowszego rozgałęzienia Redstone 2 Feature Update. Listę wspieranych telefonów znajdziecie w tym artykule. Za pomocą kilku prostych kroków już teraz wgracie najnowsze testowe rozgałęzienie do Waszych telefonów takich jak np. Lumia 535, 735, 830, 930 czy 1520. Pamiętajcie, że aby wgrać aktualizację Creators Update nie potrzebujecie wykonywać poniższych kroków a wystarczy, że zapiszecie się do programu Windows Insider za pomocą tej instrukcji.

 

Wymagane pliki do zmiany rejestru

 1. Interop Tools. Pobierz aplikację w wersji Preview ze sklepu Windows. Do instalacji wymagany jest system w wersji minimum Anniversary Update (kompilacja 14393).
 2. Rozszerzenia. Aplikacja Interop Tools wymaga dodatkowych rozszerzeń. Przejdź na stronę MEGA, pobierz rozszerzenia i zainstaluj je w telefonie uprzednio ustawiając tryb dewelopera (Ustawienia > Aktualizacje i zabezpieczenia > Dla deweloperów > Tryb dewelopera). Na stronie znajduje się sporo plików, ale pobieramy wyłącznie dwa poniższe rozszerzenia. Po instalacji powinny pojawić się nowe pozycje na liście wszystkich aplikacji.
  • InteropTools.Providers.Registry.NDTKProvider.App_1.0.3.0_arm.appxbundle
  • InteropTools.Providers.Registry.RegistryRTProvider.App_1.0.4.0_x86_x64_arm.appxbundle

 

Procedura zmiany rejestru na model Lumia 950 XL Dual SIM

 1. Uruchom aplikację Interop Tools i wybierz opcję THIS DEVICE (THROUG PROVIDER EXTENSIONS) a na następnym ekranie wybierz opcję Select the best provider automatically i kliknij OK.
 2. Za pomocą menu (lewy górny róg) wybierz opcję Registry a następnie Registry Browser.
 3. Przejdź kolejno do: HKEY_LOCAL_MACHINE (HKLM) > SYSTEM > Platform > DeviceTargetInfo i zmień wpisy w rejestrze ustawiając poniższe wartości. Jeżeli chcecie po aktualizacji wrócić do pierwotnych wartości to musicie je zapisać na kartce albo zrobić zrzut ekranu. Przywracanie ustawień fabrycznych również przywraca domyślne wartości w rejestrze.
  • PhoneManufacturer: MicrosoftMDG
  • PhoneHardwareVariant: RM-1085
  • PhoneManufacturerModelName: RM-1116_11258
  • PhoneModelName: Lumia 950 XL Dual SIM
 4. Po wprowadzeniu zmian w rejestrze możecie sprawdzić czy w informacjach o systemie widnieje nowa nazwa telefonu. Jeżeli tak to możecie zaktualizować telefon do najnowszej wersji.

 

Jak wgrać Redstone 2 Feature Update?

 1. Aktualizacja Feature Update jest dostępna wyłącznie w szybkim kręgu Windows Insider, dlatego należy zapisać telefon do tego kręgu wchodząc kolejno do: Ustawienia > Aktualizacje i zabezpieczenia > Niejawny program testów systemu Windows > Szybkie aktualizacje.
 2. Sprawdzamy dostępność aktualizacji w ustawieniach telefonu. Urządzenie powinno zgłosić dostępność aktualizacji Windows 10 Insider Preview 1520x (feature2).

 

Dodatkowe wskazówki

 • Chcę wrócić do domyślnych wartości. Tak jak napisałem w powyższej instrukcji domyślne wartości należy zapisać przed zmianą. Spisane wartości należy ponownie wprowadzić do telefonu w taki sam sposób jak wprowadzane były wartości dla modelu 950 XL DS. Po wgraniu najnowszej wersji systemu można również przywrócić ustawienia fabryczne, które przywrócą domyślne wartości rejestru.
 • Posiadam telefon z systemem w wersji 10586. Jeżeli chcesz zaktualizować telefon z wersji 10586 to musisz pobrać aplikację Interop Tools spoza sklepu wraz z dodatkowymi plikami Dependencies. W pierwszej kolejności wgrywamy wszystkie pliki Dependencies a następnie Interop Tools. Pamiętaj, aby włączyć tryb dewelopera w telefonie. Wszystkie niezbędne pliki znajdują się w tym miejscu. Kolejne kroki instrukcji są identyczne.

 

Jeżeli macie dodatkowe pytania, sugestie lub uwagi to dajcie znać w komentarzach poniżej. Napiszcie czy udało Wam się wgrać aktualizację Windows 10 Mobile Redstone 2 Feature Update.

Źródło: XDA Developers

Dziękuję odwiedzili ten post Jak zmienić rejestr w telefonie i wgrać nowszą wersję Windows 10 Mobile?. Mam nadzieję, że to jest pomocne dla Ciebie

Source link