Advertisement

Jakie kompilacje Windows 10 Mobile testuje Microsoft?

W zeszłym tygodniu uczestnicy programu Windows Insider zapisani do wolnego oraz szybkiego kręgu otrzymali zbiorczą aktualizację dla systemu Build 15063.2, który posiada status RTM. W tym miesiącu zostanie oficjalnie udostępniona aktualizacja Creators Update. Jak donosi BuildFeed Microsoft testuje obecnie wewnętrznie nowe kompilacje z rozgałęzień Redstone 1, Redstone 2 oraz Redstone 3.

Redstone 3

Microsoft testuje wewnętrznie kompilacje systemu Windows 10 oraz Windows 10 Mobile z nowego rozgałęzienia o nazwie kodowej Redstone 3. Na tę użytkownicy programu Windows Insider nie mają dostępu do tego rozgałęzienia. Testerzy otrzymają dostęp do nowych kompilacji dopiero po udostępnieniu oficjalnej aktualizacji Creators Update, która trafi do użytkowników pod koniec kwietnia. Na tę chwilę w wewnętrznych testach znajduje się Build 16168. Nie wiadomo jakie nowości oraz usprawnienia czekają na nas w nowym rozgałęzieniu.

 

Redstone 2 (Creators Update)

21 marca Microsoft udostępnił w szybkim kręgu kompilację o numerze Build 15063, która posiada status RTM. Oznacza to, że w przyszłym miesiącu aktualizacja z tym numerem pojawi się dla wszystkich użytkowników z systemem Windows 10 Mobile, którzy posiadają wgrany system w wersji Anniversary Update. Najnowsza wersja udostępniona dla testerów w szybkim oraz wolnym kręgu posiada numer Build 15063.2. W niedługim czasie system w tej wersji trafi również do użytkowników z ustawionym kręgiem Release Preview podobnie jak w komputerowej wersji systemu. Oficjalna aktualizacja Creators Update pojawi się 25 kwietnia. Microsoft przez cały czas pracuje nad usunięciem błędów, tak aby system był gotowy na oficjalną premierę. Obecnie w wewnętrznych testach znajduje się kompilacja o numerze Build 15063.13.

 

Redstone 1 (Anniversary Update)

Rozgałęzienie Redstone 1 czyli oficjalna wersja systemu Anniversary Update już wkrótce przestanie być dla nas istotna. W przyszłym miesiącu zaktualizujemy nasze telefony do wersji Creators Update a tym samym przestaniemy otrzymywać nowsze wersje kompilacji w tym rozgałęzieniu. Najnowsza wersja systemu w wewnętrznych testach posiada numer Build 14393.970, ale prawdopodobnie nie zostanie udostępniona ponieważ w ramach kolejnej zbiorczej aktualizacji pojawi się aktualizacja Creators Update.

 

Zestawienie najnowszych wersji systemu

Często w komentarzach pytacie jaka jest najnowsza wersja systemu w danym kręgu. Wszystkie informacje regularnie aktualizujemy w tym artykule. Poniżej wstawiam aktualne zestawienie wersji systemu Windows 10 Mobile we wszystkich kręgach aktualizacji.

 Krąg aktualizacji Kompilacja systemu
Szybkie aktualizacje (Fast Ring)
Windows Insider
Build 15063.2
Creators Update (Redstone 2)
Data aktualizacji: 2017.03.29
Wolne aktualizacje (Slow Ring)
Windows Insider
Build 15063.2
Creators Update (Redstone 2)
Data aktualizacji: 2017.03.30
Release Preview
Windows Insider
Build 14393.953
Anniversary Update (Redstone 1)
Data aktualizacji: 2017.03.14
Production Ring
Oficjalne aktualizacje
Build 14393.953
Anniversary Update (Redstone 1)
Data aktualizacji: 2017.03.14

Zestawienie wszystkich nowości i poprawek jakie zostały wprowadzone w rozgałęzieniu Redstone 2 (Creators Update) znajdziecie w tym artykule.

Dziękuję odwiedzili ten post Jakie kompilacje Windows 10 Mobile testuje Microsoft?. Mam nadzieję, że to jest pomocne dla Ciebie

Source link