Advertisement

Już niebawem Skype dla starszych Lumii z Windows Phone 8.1 przestanie funkcjonować

skype_387gf7g3f3qfd

W lipcu tego roku wspominaliśmy o tym, że Microsoft wyłączy obsługę komunikatora Skype użytkowników smartfonów Lumia pracujących pod kontrolą Windows Phone 8.1. Wszystko wskazuje na to, że Amerykanie zaczęli wdrażać ów plan w życie. Na taki stan rzeczy wskazuje serwis mspoweruser.com. Przejdźmy jednak do sedna.

Aplikacja Skype dla Windows Phone 8.1 została ukrywa w sklepie i nie da się jej wyszukać na telefonie z Windows Phone 8.1. Po wpisaniu frazy Skype w wyszukiwarce, widzimy tylko odnośnik do Skype dla firm. Na tą chwilę można jeszcze instalować aplikację Skype przez bezpośrednie linki klikając tutaj lub wgrywając na telefon starą aplikację w formacje appx. Jak informuje portal mspoweruser Microsoft zamierza w ciągu kilku najbliższych miesięcy całkowicie wyłączyć możliwość użytkowania komunikatora Skype przez właścicieli smartfonów pracujących pod kontrolą mobilnej „ósemki”. To bardzo zła wiadomość, gdyż takie urządzenia stanowią około 80% wszystkich smartfonów pracujących w oparciu o Windowsa.

Zmiany w Skype wymuszone są niejako przez postęp technologiczny w kwestii rozwoju komunikatora, o którym pisaliśmy TUTAJ. Niemniej jednak takie postępowanie ze strony Microsoftu na pewno nie wpłynie pozytywnie na wizerunek mobilnego Windowsa. A jakie jest Wasze zdanie w związku z zaistniałą sytuacją? Zapraszamy do dyskusji.

Źródło: MSPUMało? Czytaj dalej…

Dziękuję odwiedzili ten post Już niebawem Skype dla starszych Lumii z Windows Phone 8.1 przestanie funkcjonować. Mam nadzieję, że to jest pomocne dla Ciebie

Source link