Advertisement

Już wiemy dlaczego starsze telefony Lumia nie otrzymały aktualizacji Windows 10 Mobile

Lumia 520

Jeszcze do niedawna posiadacze telefonów Lumia z 512MB pamięci RAM na pokładzie byli przekonani, że otrzymają oficjalną aktualizację Windows 10 Mobile. Niestety telefony te nie zostały dopuszczone do aktualizacji i właśnie poznaliśmy drugi powód, dla którego tak się nie stało. Pierwszy powód to negatywne opinie posiadaczy tych telefonów w trakcie testów systemu w ramach programu Windows Insider. Teraz dowiadujemy się, że mobilna dziesiątka wymaga minimum 1GB pamięci RAM.

Minimalne wymagania RAM dla Windows 10 Mobile

Początkowo Microsoft informował, że Windows 10 Mobile wymaga 512MB pamięci RAM oraz 4GB wbudowanej pamięci. Z czasem minimalne wymagania sprzętowe wzrastały. W pierwszej kolejności została podniesiona potrzebna ilość wbudowanej pamięci z 4GB do 8GB. W ostatnim czasie z kolei podskoczyła ilość minimalnej pamięci RAM z 512MB do 1GB.

Jeżeli niektórzy z Was mieli jeszcze niewielką nadzieję, że Microsoft jednak udostępni aktualizację Windows 10 Mobile dla starszych telefonów Lumia z 512MB pamięci RAM to niestety po ostatniej aktualizacji minimalnych wymagań staje się to niemożliwe.

Pełną listę telefonów Lumia z podziałem na dopuszczone oraz niedopuszczone do aktualizacji Windows 10 Mobile wraz z aktualnymi wersjami systemu znajdziecie w tym artykule.

Źródło: Microsoft via Windows Central

Dziękuję odwiedzili ten post Już wiemy dlaczego starsze telefony Lumia nie otrzymały aktualizacji Windows 10 Mobile. Mam nadzieję, że to jest pomocne dla Ciebie

Source link