Advertisement

LG G6 otrzymuje styczniową aktualizację oprogramowania

LG G6 przez dość długi okres nie otrzymywał jakichkolwiek poprawek bezpieczeństwa. Na szczęście sytuacja się zmienia. Po aktualizacji grudniowej przychodzi czas na kolejną dużą porcję poprawek ze stycznia 2018 r.

Najnowsza aktualizacja, oznaczona numerem V11i-JAN-08-2018, waży ponad 530 MB i skierowana została do telefonów dostępnych z wolnej sprzedaży. Rozmiar pliku do pobrania sugeruje znaczną ilość poprawek, nie tylko bezpieczeństwa. Ilość zmian musi być dość duża, o czym informuje nas po raz kolejny lakoniczny komunikat o poprawkach wygody obsługi systemu: Phone usability and functionality has been further improved.


Aktualizacja zwiększa wygodę obsługi i wprowadza nowe funkcjonalności do systemu. Jak na razie jedyna zmiana jaką zauważyłem dotyczy poziomu zabezpieczeń:

  • aktualizacja poziomu zabezpieczeń podniesiona z 6 listopada 2017 r. na 1 stycznia 2018 r.

Inne zauważone poprawki:

  • zwiększenie responsywności systemu,
  • naprawa błędów w aplikacji Aparat.

Jakie są inne poprawki na razie nie wiadomo. Nie zmieniła się wersja systemu, nadal mamy wersję 7.0. Wg ostatnich doniesień Oreo ma zadebiutować na G6 dopiero w II połowie 2018 r.

Aktualizacja pojawiła się w godzinach popołudniowych. Jeżeli zauważycie jakieś ważne zmiany, artykuł zostanie zaktualizowany.

Koniecznie dajcie znać w komentarzach czy wasze G6-tki też otrzymały styczniowy pakiet poprawek.

Źródło postu: https://msmobile.pl/lg-g6-otrzymuje-styczniowa-aktualizacje-oprogramowania