Advertisement

LG V30 otrzyma aktualizację do Androida Oreo już w kwietniu

Jak informuje LG Polska, telefony LG V30 otrzymają aktualizację systemu operacyjnego do wersji Oreo 8.0 w kwietniu tego roku. Można by powiedzieć: w końcu.

Do tej pory polski oddział LG nie zabierał głosu w sprawie przewidywanego terminu aktualizacji swoich flagowych telefonów. Pytania były zbywane krótkim „na tę chwilę nie mamy takich informacji”. Na szczęście zmieniło się to wczoraj, kiedy na pytanie jednego z internautów zauważyłem w miarę konkretną odpowiedź: LG V30 dostanie aktualizację Oreo w Polsce w kwietniu tego roku.

System Android w wersji 8.0 Oreo nie wnosi może jakichś rewolucyjnych zmian, zawsze jednak lepiej mieć nowszą wersję, z najbardziej aktualnymi łatkami bezpieczeństwa. Aktualizacja systemowa przyniesie z sobą jednak sporo poprawek i nowości w zakresie nakładki systemowej, dotyczących sztucznej inteligencji (SI). Użytkownicy LG V30 w Korei już trzy tygodnie temu, wraz z premierą modelu V30S, otrzymali nową wersję nakładki, zawierającej takie funkcje jak QLens, AI Camera, Bright Camera, jak również szereg innych dodatków związanych z SI, w tym asystenta głosowego, podobnego do Bixby.

QLens to odpowiednik samsungowego Bixby Vision i pozwala na przeszukiwanie sieci w oparcie o wykonane zdjęcia (np. samochodu). Kierując obiektyw kamery na dany przedmiot uzyskamy informacje na jego temat. AI Camera będzie sugerować odpowiednie ustawienia w zależności od rodzaju sceny np. inne, gdy w obiektywie pojawi się osoba, jedzenie czy zwierzę. Skąd to znamy? Tak, z Samsunga S9. Bright Camera to jedna z ciekawszych nowości, pozwalająca na wykonywanie znacznie czytelniejszych zdjęć w słabych warunkach oświetleniowych poprzez tworzenie super pikseli, a dokładnie jednego z czterech. Aparat dostaje więcej światła, kosztem niższej rozdzielczości. Prawie jak oversampling.

Podobne nowości trafią również do modelu G6, prawdopodobnie tuż po premierze LG G7 na przełomie maja i czerwca. W każdym razie posiadacze LG mogą się cieszyć z tego, że nie muszą kupować nowych telefonów po to by otrzymać nowe funkcje użytkowe. Pozostaje tylko czekać na faktyczną premierę.

Źródło postu: https://msmobile.pl/lg-v30-otrzyma-aktualizacje-do-androida-oreo-juz-w-kwietniu