Advertisement

Microsoft nie porzuci Windows 10 Mobile – będą kolejne smartfony

Microsoft nie porzuci Windows 10 Mobile

Nie można mówić, iż Microsoft czerpie z rynku mobilnego większe zyski. Wyniki sprzedaży smartfonów Lumia wyglądają coraz gorzej, w ostatnim kwartale zostało to dobitnie potwierdzone. Wygląda jednak na to, że producent nie zamierza się poddawać.

A dla niektórych ogłoszenie rezygnacji z rynku mobilnego wydawało się jedynie kwestią czasu. Lubujący się we wszelkiego rodzajach spekulacjach blogerzy kreślili różne wizje śmierci zarówno marki Lumia, jak i samego systemu Windows 10 Mobile. Producent oficjalnie głosu w tej sprawie oczywiście nie zabiera, ale wkrótce może się to zmienić.

W sieci wylądowały fragmenty listu, jaki do swoich pracowników rozesłał Terry Myerson, wiceprezes Microsoft Windows and Devices Group. Treści w nim zawarte wydają się bardzo krzepiące dla fanów mobilnych okienek. Zanosi się na to, że wcale nie grozi im zniknięcie z rynku.

Oto fragment omawianego listu (pisownia oryginalna).

I understand that you are hearing concerns from certain partners about Microsoft’s commitment to the mobile space.

Let me be very clear: We are committed to deliver Windows 10 on mobile devices with small screen running ARM processors.

We are currently in development of our next generation products and I wanted to reconfirm our commitment to Windows 10 Mobile. We believe in this product’s value to business customers and it is our intention to support the Windows 10 Mobile platform for many years. We have a device roadmap to support that from Microsoft as well as our OEM partners who will also be selling an expanded lineup of phone devices based on this platform.

Zgrywałoby się to z ostatnimi doniesieniami mówiącymi o nadejściu potężnego Surface Phone. Czekamy na rozwój sytuacji.

Źródło: gsmarena, thurrott

Dziękuję odwiedzili ten post Microsoft nie porzuci Windows 10 Mobile – będą kolejne smartfony. Mam nadzieję, że to jest pomocne dla Ciebie

Source link