Advertisement

Microsoft potwierdza, że stworzy więcej nowych telefonów

Wczoraj odbyła się konferencja pod nazwą Microsoft EDU, która poświęcona była przede wszystkim edukacji. W trakcie jej trwania Microsoft zaprezentował nową wersję systemu Windows 10 S oraz nowe urządzenie Surface Laptop. Nie doczekaliśmy się żadnej informacji związanej z telefonami jednak Satya Nadella, prezes Microsoft, uchylił rąbka tajemnicy w wywiadzie udzielonym dla Marketplace, jednego z największych producentów i dystrybutorów publicznych rozgłośni radiowych na świecie.

Wywiad dotyczył między innymi zagadnień związanych z grą Minecraft oraz tymczasowych wiz H-1B, które pozwalają pracownikom z całego świata podjąć pracę w Stanach Zjednoczonych. Na pytanie związane z powstaniem nowych telefonów Satya Nadella odniósł się w pierwszej kolejności do partnerów biznesowych takich jak HP, którzy tworzą telefony i inne urządzenia dla konkretnego obszaru zainteresowań skupionego na zarządzeniu, bezpieczeństwie oraz funkcji Continuum.

We make phones today, we have OEMs like HP making phones and others and we picked a very specific area to focus on which is management, security, and this one particular feature that we have called Continuum, which is a phone that can even be a desktop.

Następnie prezes Microsoft dodał, że korporacja pracuje nad tym, aby wszystkie dostępne aplikacje i usługi dla systemów iOS oraz Android były na najwyższym poziomie. Microsoft przez cały czas poszukuje nowej formy i funkcjonalności. Doskonałym przykładem było stworzenie przez korporację z Redmond urządzeń Surface oraz nowej kategorii 2-w-1. Na koniec dodał, że Microsoft z pewnością stworzy nowe telefony, ale nie będą one wyglądać jak współczesne urządzenia.

And at this point, we’re making sure that all of our software is available on iOS and Android and it’s first class, and we’re looking for what’s the next change in form and function. What we’ve done with Surface is a good example. No one before us thought of 2-in-1s and we created that category and made it a successful category to the point where there are more 2-in-1s coming. And that’s what we want to do.

So when you say we’ll make more phones. I’m sure we’ll make more phones, but they will not look like phones that are there today.

Jeżeli Microsoft stworzy nowe telefony to, podobnie jak w przypadku urządzeń z linii Surface, stworzą one zupełnie nową kategorię. Satya Nadella poinformował, że nowe telefony nie będą wyglądem przypominać obecnych urządzeń na rynku. Już wcześniej widzieliśmy patenty firmy Microsoft, które przedstawiały elastyczne i składane urządzenia, ale nie mamy pewności czy właśnie nad tym pracuje korporacja z Redmond. Amerykanie przygotowują się również do zaprezentowania nowych urządzeń z systemem Windows 10 on ARM i prawdopodobnie nowe telefony zostaną wyposażone właśnie w taką wersję systemu. Jednak na rozwianie wszystkich wątpliwości będziemy musieli poczekać najwcześniej do przyszłego roku.

Całego wywiadu możecie posłuchać na stronie Marketplace. Informacje o urządzeniach Surface, usługach dla systemów iOS oraz Android jak również o nowych telefonach rozpoczynają się w okolicach 31 minuty wywiadu.

Źródło: MSPoweruser

Dziękuję odwiedzili ten post Microsoft potwierdza, że stworzy więcej nowych telefonów. Mam nadzieję, że to jest pomocne dla Ciebie

Source link