Advertisement

Microsoft przygotowuje testerów do nowego rozgałęzienia Redstone 4

Microsoft wszedł w ostatnią fazę prac nad zbliżającą się aktualizacją Fall Creators Update, która ma zostać udostępniona we wrześniu. To oznacza, że z każdą kolejną kompilacją udostępnioną w programie Windows Insider system będzie coraz bardziej stabilny i dopracowany, tak aby na premierę najnowsza odsłona systemu Windows 10 była pozbawiona błędów. Uczestnicy programu Insider mają wybór czy pozostać w stabilnym rozgałęzieniu Redstone 3 aż do oficjalnej premiery czy już wkrótce otrzymać pierwsze kompilacje z nowego rozgałęzienia Redstone 4.

Wczoraj w Centrum opinii pojawiło się ogłoszenie, które szczegółowo opisuje kroki, które należy wykonać, aby wybrać określoną opcję. Wszystko sprowadza się do ustawienia odpowiedniej opcji w ustawieniach programu Windows Insider. Nowa opcja dotyczy wyłącznie uczestników programu zapisanych do szybkiego kręgu, który teraz posiada dodatkowe ustawienia, dzięki czemu użytkownik może zdecydować się na jedną z dwóch opcji:


style=”display: block; text-align: center;” data-ad-format=”fluid” data-ad-layout=”in-article” data-ad-client=”ca-pub-2901754605844582″ data-ad-slot=”5163862558″>

  • Szybkie aktualizacje. Otrzymywanie kompilacji z rozgałęzienia Redstone 3 (RS3_RELEASE) bez aktualizacji wbudowanych aplikacji Microsoft.
  • Szybkie aktualizacje + pominięcie oficjalnej aktualizacji. Otrzymywanie kompilacji z nowego rozgałęzienia Redstone 4 (RS_PRERELEASE) z aktualizacjami wbudowanych aplikacji Microsoft.

Jeżeli jesteście zapisani do szybkiego kręgu Windows Insider to już teraz w ustawieniach programu powinniście zobaczyć nową opcję pozwalającą na zapisanie do odbierania aktualizacji z rozgałęzienia Redstone 4:

Należy jednak pamiętać, że przez jakiś czas niezależnie od wybranej opcji w dalszym ciągu będą udostępniane kompilacje z rozgałęzienia Redstone 3 (RS3_RELEASE). Nowe kompilacje z rozgałęzienia Redstone 4 zostaną udostępnione na krótko przed oficjalną premierą Fall Creators Update. Po otrzymaniu kompilacji z nowego rozgałęzienia nie będzie możliwości powrotu do oficjalnej aktualizacji. Aby powrócić do oficjalnej wersji systemu konieczna będzie ponowna instalacja systemu.

Na tę chwilę nie wiadomo czy dodatkowa opcja oraz dostępność kompilacji z rozgałęzienia Redstone 4 zostanie udostępniona dla telefonów z systemem Windows 10 Mobile. Na tę chwilę opisywane opcje są dostępne wyłącznie dla komputerów.

Źródło: Centrum opinii

Dziękuję odwiedzili ten post Microsoft przygotowuje testerów do nowego rozgałęzienia Redstone 4. Mam nadzieję, że to jest pomocne dla Ciebie

Source link