Advertisement

Microsoft rozpoczyna testy dla szyfrowanych wiadomości w Skype Preview

Microsoft przy współpracy z firmą Signal wprowadził do komunikatora Skype nową możliwość prowadzenia prywatnych konwersacji. Szyfrowane wiadomości w pierwszej kolejności trafiły do użytkowników korzystających z aplikacji w wersji Preview. Skype to kolejna aplikacja obok takich tytułów jak Facebook, Google oraz WhatsApp, która otrzymuje wsparcie dla Singal Protocol czyli szyfrowanych wiadomości.

Prywatne konwersacje w aplikacji Skype na tę chwilę mogą odbywać się wyłącznie pomiędzy nami a jedną wybraną osobą. Rozmowy grupowe na ten moment nie są wspierane. Prywatna rozmowa działa w takim sam sposób jak każda inna dyskusja w aplikacji Skype. Jeżeli jednak zamierzamy zmienić urządzenie, aby kontynuować rozpoczętą wcześniej prywatną konwersację to musimy ponownie wysłać zaproszenie do naszego rozmówcy.

Jak rozpocząć nową, prywatną konwersację?

  • Kliknij w ikonę plusa (+).
  • Wybierz opcję Nowa konwersacja prywatna.
  • Wybierz kontakt, z którym chcesz prowadzić prywatną rozmowę.
  • Zostanie wysłane zaproszenie do wybranego kontaktu, które jest ważne przez 7 dni. Jeżeli zaproszenie nie zostanie zaakceptowane w tym czasie to wygaśnie i trzeba będzie wysłać nowe.
  • Po zaakceptowaniu zaproszenia rozpocznie się prywatna konwersacja na konkretnym urządzeniu. Jeżeli zechcemy zmienić urządzenie to konieczne będzie wysłanie nowego zaproszenia.

Jak zacząć prywatną konwersację z istniejącego czatu?

  • Wejdź do aktualnej dyskusji z listy.
  • Kliknij w nazwę użytkownika i wybierz Zacznij konwersację prywatną.
  • Zostanie wysłane zaproszenie do osoby, które jest ważne przez 7 dni. Jeżeli zaproszenie nie zostanie zaakceptowane w tym czasie to wygaśnie i trzeba będzie wysłać nowe.
  • Po zaakceptowaniu zaproszenia rozpocznie się nowa, prywatna konwersacja na konkretnym urządzeniu. Jeżeli zechcemy zmienić urządzenie to konieczne będzie wysłanie nowego zaproszenia.

Usuwanie prywatnej dyskusji odbywa się w taki sam sposób jak usuwanie każdej regularnej rozmowy. Aby zakończyć rozmowę należy kliknąć w nazwę użytkownika i wybrać opcję dotyczącą kończenia dyskusji. Odpowiedzi w prywatnych konwersacji nie będą pojawiały się w czatach oraz w powiadomieniach. Szyfrowane wiadomości mają również swoje ograniczenia takie jak brak możliwości edycji oraz brak możliwości przesyłania wiadomości.

Szyfrowanie jest dostępne w aplikacji Skype Preview w systemach Android, iOS oraz Windows 7, 8, 10 (TH1). Obecnie funkcja nie jest dostępna w aplikacji Skype UWP czyli w najnowszych wersjach systemu Windows 10 oraz Windows 10 Mobile.

Źródło: Signal, Microsoft

Źródło postu: https://msmobile.pl/skype-preview-konwersacja-prywatna