Advertisement

Microsoft wkrótce wyłączy aplikację Pomocnik telefonu w Windows 10

Aplikacja Pomocnik telefonu zadebiutowała wraz z systemem Windows 10. Dzięki niej posiadacze urządzeń z systemem Android, iOS oraz Windows mogli w szybki i łatwy sposób połączyć swój telefon lub tablet z komputerem. Już wkrótce aplikacja zostanie usunięta z systemu Windows 10.

Dzisiaj Microsoft udostępnił aktualizację aplikacji Pomocnik telefonu do wersji 10.1802.311.0, której głównym zadaniem jest poinformowanie użytkowników o zbliżającym się terminie usunięcia aplikacji z systemu. Jednocześnie aplikacja podpowiada, że aby połączyć telefon z Windows 10 należy to zrobić bezpośrednio z poziomu ustawień. Wbudowane ustawienia systemowe zastępują dotychczasową aplikację Pomocnik telefonu i stąd decyzja Microsoft o jej wyłączeniu. Nasz smartfon możemy połączyć z systemem przechodząc kolejno do: Ustawienia > Telefon > Dodaj telefon.

Po połączeniu naszego telefonu z systemem Windows 10 otrzymujemy możliwość kontynuowania zadań rozpoczętych na telefonie. W tym celu warto pobrać aplikacje Microsoft takie jak Cortana, Microsoft Edge, Microsoft Launcher, OneNote, Skype czy Outlook które pomogą nam w dokańczaniu rozpoczętych na telefonie zadań na naszym komputerze.

Źródło postu: https://msmobile.pl/pomocnik-telefonu-windows-10