Advertisement

Microsoft wprowadzi zmiany w mapach w aktualizacji Creators Update

Od ponad miesiąca uczestnicy szybkiego kręgu Windows Insider zastanawiają się dlaczego Microsoft zamienił mapy Here na mapy Bing, które w naszym kraju są nieaktualne i posiadają błędy. Jak się okazuje zmiana jest podyktowana wprowadzeniem nowego silnika map, który w przyszłości ma przyspieszyć wprowadzanie zmian na mapach oraz wprowadzić trójwymiarowe widoki w trakcie korzystania z nawigacji.

Zmiana map Here na Bing w naszym regionie to duży krok w tył. Nowe mapy są nieaktualne i brakuje na nich nie tylko ulic, ale również numeracji budynków. Część użytkowników zgłasza błędy z wadliwym renderowaniem mapy oraz powolnym działaniem aplikacji. Warto również dodać, że nowe mapy Bing ważą jedynie 365MB podczas kiedy poprzednie mapy HERE ważyły aż 464MB. Nie wiadomo czy do czasu premiery aktualizacji Creators Update pojawią się bardziej aktualne mapy. Na tę chwilę wielu użytkowników nie będzie zadowolonych z tej zmiany.

Microsoft reklamuje nowy silnik map jako ulepszenie, które przede wszystkim pozwoli na szybszą reakcję po zgłoszeniach dotyczących między innymi brakujących miejsc czy ulic. Dodatkowo nowe mapy wprowadzają trójwymiarowy widok, który dynamicznie dopasowuje się w trakcie naszej podróży, dzięki czemu zobaczymy góry oraz doliny. Obawiam się jednak, że na tę chwilę przywołane nowości w żaden sposób nie rekompensują nieaktualnych map.

Źródło: Centrum opinii

Dziękuję odwiedzili ten post Microsoft wprowadzi zmiany w mapach w aktualizacji Creators Update. Mam nadzieję, że to jest pomocne dla Ciebie

Source link