Advertisement

Microsoft zamyka usługę Groove Music Pass

Usługa Groove Music Pass nigdy nie dotarła do Polski i jak się okazuje już nie będziemy mieli możliwości jej wypróbowania. Dzisiaj Microsoft poinformował, że zamierza zamknąć konta premium klientów do końca tego roku oferując przejście na usługę Spotify. Aplikacja Muzyka Groove w dalszym ciągu będzie działać, ale jej użytkownicy będą mogli jedynie słuchać i zarządzać własną kolekcją.

Jeszcze w tym tygodniu uczestnicy programu Windows Insider otrzymają komunikat o rozszerzeniu współpracy z firmą Spotify czego efektem jest zakończenie usługi Microsoft oraz przeniesienie dotychczasowych klientów do nowej usługi. Użytkownicy będą mogli przenieść swoje listy odtwarzania oraz kolekcje bezpośrednio do Spotify. Dodatkowo otrzymają 60-dniową, bezpłatną usługę w wersji Premium. Osoby korzystające z oficjalnej wersji systemu zobaczą komunikat począwszy od przyszłego tygodnia.

Microsoft zapewnia, że w dalszym ciągu będzie inwestował oraz rozwijał aplikację Muzyka Groove na wszystkich urządzeniach z systemem Windows. Począwszy od przyszłego roku aplikacja nie będzie oferować opcji do streamowania, kupowania oraz pobierania muzyki. Klienci usługi Groove Music Pass mają czas do końca stycznia 2018, aby przenieść swoje dane do Spotify.

Źródło: Microsoft

Źródło postu: https://msmobile.pl/muzyka-groove-spotify