Advertisement

Minimalne wymagania sprzętowe dla Windows 10 Mobile Creators Update

Microsoft zaktualizował minimalne wymagania sprzętowe dotyczące systemu Windows 10 Mobile pod kątem aktualizacji Creators Update. W specyfikacji znajdują się wytyczne dla producentów sprzętu, którzy chcą wyprodukować telefon z mobilną dziesiątką. Dokument został zaktualizowany dwa dni temu, ale nie wprowadza większych zmian odnośnie wymagań sprzętowych.

Wymagania dla nowych telefonów z Windows 10 Mobile

Producenci, którzy chcą wyprodukować nowy telefon z systemem Windows 10 Mobile mogą skorzystać z procesora wymienionego poniżej. Wybór jest skromny i ogranicza się wyłącznie do poniższych pięciu modeli:

  • Snapdragon: 820, 810, 808, 617, 210

Na liście zabrakło nowszych modeli procesorów oraz typowej średniej półki. Po pierwsze najmocniejszy dostępny procesor to zeszłoroczny Snapdragon 820 podczas kiedy na rynku są już dostępne nowsze wersje o numerach 821 oraz 835. Procesor Snapdrgaon 617 również nie należy do najnowszych ponieważ konkurencja korzysta między innymi z modeli 650, 652 czy 653. Microsoft całkowicie pominął procesory z serii 400 takie jak np. 430 czy 435. Z kolei procesor oznaczony numerem 200 powinien zostać usunięty z tej listy ponieważ jego wydajność pozostawia wiele do życzenia podczas pracy w systemie Windows 10 Mobile. Wygląda również na to, że z powyższej listy został usunięty procesor Snapdragon 212, który znajduje się w telefonie Lumia 650, jak również procesory 208 oraz 625, które nie pojawiły się w żadnym dotychczasowym telefonie z systemem Windows.

 

Wymagania dla aktualizacji starszych telefonów do Windows 10 Mobile

W dokumencie znajduje się również informacja dotycząca tego, które ze starszych procesorów Snapdragon są kompatybilne z systemem Windows 10 Mobile. Teoretycznie telefony z wymienionymi poniżej procesorami mogą zostać zaktualizowane do najnowszej wersji systemu:

  • Snapdragon: 810, 808, 801, 800, 617, 410, 400, 210, 200, S4 Plus

Dobra informacja jest taka, że w porównaniu do minimalnych wymagań z poprzedniej aktualizacji Anniversary Update żaden z procesorów nie został usunięty z listy. Obecność danego modelu procesora na tej liście nie oznacza, że aktualizacja Creators Update zostanie udostępniona dla telefonów z tymi procesorami. Znalezienie się tych modeli na liście oznaczanie jedynie, że nie ma żadnych przeciwwskazań sprzętowych do aktualizacji jednak w dalszym ciągu występują inne kryteria, na podstawie której producenci podejmują decyzję o ewentualnym dopuszczeniu telefonu do aktualizacji.

 

Pozostałe wymagania sprzętowe nie uległy zmianom. Wszystkie wymagania możecie sprawdzić na tej stronie. Nie wiadomo, dlaczego Microsoft nie dodał nowych procesorów, które mogłyby zostać wykorzystane podczas tworzenia nowych telefonów z systemem Windows 10 Mobile. Być może sytuacja ta ulegnie zmianie wraz z kolejną aktualizacją systemu o nazwie kodowej Redstone 3.

Źródło: MSPoweruser

Dziękuję odwiedzili ten post Minimalne wymagania sprzętowe dla Windows 10 Mobile Creators Update. Mam nadzieję, że to jest pomocne dla Ciebie

Source link