Advertisement

Ministerstwo Cyfryzacji udostępnia aplikację mObywatel dla Androida

Ministerstwo Cyfryzacji udostępniło pod koniec zeszłego tygodnia aplikację mObywatel w sklepie Google Play. Dzięki niej możemy w szybki i łatwy sposób uzyskać dostęp do naszych mDokumentów. Pierwszą udostępnioną funkcją w aplikacji jest mTożsamość. Jakie są jej możliwości?

Rządowa aplikacja mObywatel w wersji beta została udostępniona w pierwszej kolejności dla telefonów z systemem Android. Obecna wersja oferuje wyłącznie dostęp do modułu mTożsamość, ale z czasem użytkownicy będą mogli skorzystać również z mDokumentów takich jak mDowód Osobisty czy mPrawo Jazdy. Co możesz zrobić w obecnej wersji aplikacji?

  • wyświetlisz swoje dane na ekranie telefonu,
  • przekażesz drugiej osobie swoje dane na telefon, wtedy automatycznie pobierzesz i zapiszesz w swoim telefonie jej dane — pod warunkiem, że oboje jesteście użytkownikami aplikacji mObywatel. Wymiana danych jest chroniona certyfikatem wydanym przez Ministerstwo Cyfryzacji.

Chcąc korzystać z mTożsamości należy mieć ukończone 18 lat i ważny dowód osobisty. Wymagany jest również profil zaufany (ePuap, eGo). Należy pamiętać, że mTożsamość nie zastępuje dowodu osobistego w banku, urzędzie, podczas kontroli drogowej lub przekraczania granicy. Dzięki aplikacji możemy szybko podejrzeć dane, których potrzebujemy np. przy wypełnianiu dokumentów.

Aplikacja jest bezpłatna i możecie ją pobrać ze sklepu Google Play. mObywatel wymaga systemu Android w wersji 5.0 lub nowszej. Dodatkowe informacje o aplikacji znajdziecie również na stronie Ministerstwa Cyfryzacji.

Źródło postu: https://msmobile.pl/mobywatel-android